23 Nisan 2013

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilmiştir. Günümüzde sadece Türkiye’deki değil tüm dünya çocukları tarafından kutlanmaktadır. 23 Nisan kültürel bir girişim olarak; dünya çocuklarının kaynaşmaları, barış ve kardeşlik duygularının geliştirilmesi için önemli bir fırsattır.
23 Nisan törenleri için okullarımızda haftalar öncesinden coşkulu bir hazırlık başlar. Bu coşku ve sevinçle sınıflar birbirleriyle yarışırcasına süslenir.
23 Nisan kutlamalarında çocuk piyesleri oynanır, çocuk şarkıları söylenir ve 23 Nisan şiirleri okunur. 2013 23 Nisan törenleri de benzer bir coşkuyla kutlanacaktır. Bu yıl yani 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 2013, Salı gününe denk gelmektedir.
Beyazokul.com okurları da 23 Nisan’la ilgili şiirlerini göndermeye başladılar. Sizler de kendinize ait şiirleri bize gönderirseniz, seve seve yayımlarız.

23 Nisan

Baharın doğum günü
23 Nisan
Çocukların şirin yönü
23 Nisan

Dünya çocukların olsa
Savaşlar biter
Dünya çocukların olsa
Sınırlar ortadan kalkar

Herkes benim kardeşim
Çocuklardır sırdaşım
23 Nisan gelince
Güneş açar gönlünce

Emir Kaan girgin
(BeyazOkul.com)

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Bülent Songün dedi ki:

    23 Nisan 1920 bu halkın yeniden doğuşu ve ayağa kalkışıdır. Şimdilerde bu ruhu 1920’lerin gerisine götürmeye çalışanlar var. Bizler bu geri gidişe dur diyeceğiz. Ne Mutlu Türk’üm Diyene…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir