Benim Dünyam 25 Ekim’de Vizyona Girecek

İki yaşındayken geçirdiği bir rahatsızlık sonucu, hem görme engelli hem de iştme engelli olan, bu nedenle hiçbir kavramı “bilmeyen”, çevresiyle tamamen uyumsuz bir çocuk olan Ela ile Ela’yı iyileştirebilmeye hayatını adayan Mahir Hoca’nın çarpıcı hikâyesini beyazperdeye taşıyan Benim Dünyam adlı film 25 Ekim 2013 tarihinde vizyona girecek. Sombahar sitesinin Benim Dünyam 25 Ekim’de Vizyona Girecek bağlantısındaki habere göre filmin yapımcısı Erol Avcı, yapımcı şirket ise TMC yapım. Filmde önemli oyuncular rol almışlar. Başrollerde usta oyuncu Uğur Yücel ile birlikte güzel oyuncu Beren Saat yer almakta.
Benim Dünyam’ın uyarlama senaryosunu Uğraş Güneş ve Can Yücel yazmış. Yönetmen ise Uğur Yücel.
Bir engellinin hayatını doğrudan anlatan bir yapım olarak Benim Dünyam, engelli ailleri tarafından da merakla bekleniyor.
Filmin konusuna gelince; Ela ve Mahir Hoca’nın siyahtan beyaza giden sıra dışı, umut, azim ve fedakârlık hikayesi olan Benim Dünyam’da, önemli oyuncular rol almış. Usta oyuncu Ayça Bingöl, Filmde Ela’nın annesi rolüyle karşımıza çıkarken, babasını ise son dönemlerdeki başarılı oyunuyla dikkat çeken ve aynı zamnda şair olan Turgay Kantürk canlandırıyor. Filmde, Ela’nın kardeşini ise Hazar Ergüçlü canlandırıyor.

Çekimleri tamamlanan Benim Dünyam 25 ekimde vizyona girecek.

“Herkesten farklı bir dünya”
8 yaşına kadar hayatla ilgili hiçbir şey bilmeden yaşayan Ela ile aynı durumdaki ablasını trajik bir biçimde yitirdikten sonra hayatını engellilere adayan Mahir Hoca’nın yollarının kesişmesiyle siyahtan beyaza giden bu yolculuğunda sadece bir kelimeye yer yoktur: İmkansız…
Benim Dünyam; sadece karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikayesidir.

Sessizliğin sese, karanlığın aydınlığa dönüştüğü bir film;
Karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikayesi
Sessizliğin sese, karanlığın aydınlığa dönüştüğü bir film;
Karanlığı görebilenlere, karanlığın anlamını baştan yazdıranların hikayesi…

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Ali diyor ki:

    Güzel bir film olacağına eminim

  2. Deniz E. diyor ki:

    Bu film bana Amerikalı bir kadının hayatını hatırlatıyor. ondan alıntı yapılmış. neyse buna da şükür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir