Borsada Kazanmak İçin Uzman Desteği Şart

Tarihi rekorlarını birer birer aşan İMKB 75 bin puanı aştı. Kimi analistler yılbaşına 80 bin puanla girileceğini ön görürken kimi borsa tahmincileri de endekste düzeltme yaşanmasının ihtimal dahilinde olduğunu belirtiyorlar. Peki borsada bunca büyük yükselişte her yatırımcı kazanıyor mu? Konuştuğumuz borsa yatırımcılarının çok büyük kısmı hisselerinin 50 bin puandaki fiyatın bile altında olduğundan yakınıyorlar. Endeks çıkıyor ama bazı hisseler düşüyor. Bu durum gerçekten ilginç.
Uzmanlar böyle durumların yaşanmaması için uzman desteğinin şart olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca küçük yatırımcının borsaya güveni varsa direk hisse senedi almak yerine A tipi yatırım fonlarını tercih etmelerinin daha doğru olduğunu vurguluyorlar.

Önümüzdeki dönemde Banka hisselerindeki yükselişin ivme kaybedebileceği yükselişin sağlam sanayi hisselerine kayacağını belirten borsa yorumcuları temel rasyoları iyi hikayesi olan hisselerde de hareketin başlayabileceğini belirtiyorlar.

Uzmanlar, hisse alırken tüyolara, dedikodulara değil de işlem yaptığı banka veya aracı kurumun araştırma raporlarına güvenmelerinin doğru olacağını belirtiyorlar ve uyarıyorlar. Borsada büyük para kazanma hayali kurarken evdeki bulgurdan da olmamak için dikkatli olunmalıdır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Akif dedi ki:

    Arkadaşlar borsada tüyo olmaz. Bir bakmışsın bişrisi sana şu hisseyi al demiş bütün paranı kaybetmişsin. dikkat edin. Borsada kazanmak istiyorsanız düşüşlerde uzun vadeli alın. Borsa 80 bin olmuş halen senet almaya çabalayan insanlar var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir