Burundan Nefes Almak

Burundan nefes almak çok önemli.
Sağlık uzmanları, burundan nefes almanın beyine giden oksijen açısından önemine dikkat çekiyorlar. Bir çok insan sinizüt vb. sorunlardan dolayı burundan güç nefes alırken bu durum giderek kronik hale glebiliyor. Burun estetiği bir tarafa, burundaki kemik eğiriliği ve yaşam kalitesinin düşmesin neden oluyor. Çocuklukta geçirilen küçük bir kazanın bile burun kemiğinde defermasyona neden olabildiği belirtilmekte.
Burundaki kemik eğriliği için operasyon gerekebilir
Sadece estetik (görünüm amaçlı) kaygılarla değil de burundan sağlıklı nefes alıp vermek için günümüzde bu tür burun ameliyatları yapılmakta. Burunun hem sağlıklı nefes alma hem de yüz estetik görünümünün en çarpıcı noktası olması nedeniyle bir kulak burun boğaz uzmanına görünmekte yarar var.

Burun eğriliği Nefes almayı engelliyor!
Burun eğriliği , sinüs ve kulak fonksiyonlarında zaman içerisinde bozulmalara neden olur. Bu süreçte de burundan nefes almakta zorlanan kişinin yaşam kalitesi  düşer. Burun tıkanıklığı, zaman içinde  horlama, uykuda solunumun durması ile karakterize uyku apnesi gelişmesine neden olabilir. Genizde aşırı vakum oluşur ve  horlama görülmeye başlar. Burun tıkanıklığının giderilmesi horlamanın tedavisinde önemlidir.

Burun Ameliyatları Pahalı mı?
Günümüzde artık bu tür ameliyatlar gerekliyse eğer maliyeti ucuz ve yeni sistem cerrahi müdahalelerle
gerçekleşebiliyor. Hastaların devlet hastanesindeki tedavileri zorunlu ücretler dışında ücretsiz olmakta.
Sonuç olarak burun hastalıkları ve burunda şekil bozuklukları insanların hem ruhsal hem de fiziksel sağlığını etkilemekte. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanları, burun kemiği eğrilikleri, burun eti büyümesi, alerjinin yetişkinlerde en sık karşılaşılan sorunlar olduğunu belirtiyorlar.  Sigara içenlerde, burun içi dokularda kronik yangı olacağından dolayı dokuların sürekli şiş olacağını belirten kBB uzmanları, sigara içmenin bir zararını daha belirtmiş oluyorlar.

burun tıkanıklığı nasıl açılır,burun tıkanıklığı nasıl geçer,burun tıkanıklığına bitkisel çözüm,çocuklarda burun tıkanıklığı,burun tıkanıklığına ne iyi gelir,bebeklerde burun tıkanıklığı,burun tıkanıklığı tedavisi,burun ameliyatı videosu

 Bilgi  ve Başvuru Kaynakları

Sinüzit burun kemiği eğriliklerine neden olur mu?
Burun tıkanıklığı nedir?
Burun tıkanıklığı nasıl tedavi edilir?
Burun tıkanıklığı cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir mi?
Burun tıkanıklığını geçirmek için ne tür ilaçlar kullanılabilir?

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Burun Tıkanıklığı dedi ki:

    Bende kronik sinüzit var. Bir de omuz fıtığı, boyun fıtığı… Var da var. Ne uyku ne rahat. Acaba burun sağlığı için Ankara’da önereceğiniz hastane ve hekim var mı?

    Burun kemiği problemi için ameliyat masrafım ne olur? Kamuda çalışıyorum. Lütfen bilgisi olan paylaşabilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir