BÜTÜN BALONLAR ÖĞRETMENE

MAAŞ İKRAMİYESİ BALONU SÖNMEYE BIRAKILDI
Hemen her Öğretmenler Gününde bir balon atılır ortaya, medyadaki tetikçiler tarafından uçurtulan bir pembe balondur bu. Bu uçan balon toplumda bir haraket yaratır, hatta kimi meslek üyeleri de balıklama olaya atlayıp “bize niye yok” derler. Sonra balon sessizce söner, kaybolup gider. Geçen yıllardaki pis balonları bi hatırlayalım mı? Efendim tüm öğretmenlere ücretsiz laptop verilecek! verildi! veriliyor! Bu balonu uçurup ortalığa bırakanlara en iyi ifadeye edepsiz demek yerinde olacak ama önce uçan balonlara örnekler verelim. Gün geldi dendi ki öğretmenlere bedava telefon hattı! Alın bu bedava telefon atları size armağan ediyoruz dese öğretmenler alacak enayi bulabilecekler mi? Bu yıl ki balonlara geldi sıra!
Öğretmenlere Bir Maaş İkramiye!
Kulağa ve göze hoş gelen bir balon daha! Üstelik bir de ek ders ücretleri 12 bin lira olmasın mı? Kadayıfın dik alası ama neyse işte balon olacağı kesin.

Bu yılki balonlar da uçup gidecek ve en iyi ihtimalle patlayan balonların parçaları, medyadaki “bolon müjdecilerinin” cebine girecek. Ta ki sırtalarını sıvazlayanlar onlara yeni ucuz balon numaraları görevi verinceye kadar…

Biz de öğretmenlerimize bir armağan verelim dedik ama balon olmasın bir umut olsun… Öğretmenlerimizin hepsi çalıştıkları alanların lisans diplomasına sahip edilsin. Yani binlerce ön lisans mezunu binlerce eğitim fakültesi dışı mezunu olan öğretmenler gerçek bir eğitim programından geçirilerek lisans diplomasına sahip olsun. Bu yazıyı okuyan MEB yetkilileri, öğretmenlerin böyle bir sorunun da olduğunun farkına farsınlar. Eğitim sendikaları, hele de yetkiyi elinde bulunduran eğitim sendikası öğretmenlerin özlük sorunları yanında mesleki birikim ve statülerinin sorun olduğu durumları da görebilsin.

Tüm Öğretmenlerimizin Günü kutlu olsun.

Onur Genç ADA

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. SEYFETTİN dedi ki:

    Ewet öğretmenler günlerinde bu tür açıklamalar gelir.Ve arkasından tv lerde yayınlanır.Halk buna inanır.Vatandaş bu parayı öğretemnler aldı diye bilir.Arkasından Milli Eğitim Bakanı çıkar ve:Bu tavsiye niteliğinde bir karardır.Durum bütçe kaynaklarına göre ilerde görüşülecektir, der.
    Bu da çok güzel bir yöntemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir