Çocuk Edebiyatımızın Yeni Kahramanı Bay Kek

Bay KekÜlkemiz, çocuk kitapları yayımında önemli bir ivme yakalmışa benziyor. Son veriler, çocuk kitapları satışında hatırı sayılır oranda bir artış olduğu yönünde. Kitapsever çocuklarımıza bir sevindirici haber de biz vermek istiyoruz. Eğitimci ve Yazar dostumuz Mustafa Aslan’ın yazdığı, “Bay Kek” adlı çocuk kitabı vitrinlerde yerini almak üzere. Yazar Mustafa Aslan’ın, Bay Kek’in Serüvenleri Dizisinin ilk kitabı olan “Bay Kek-Mutfaktan Kaçış” çocuk edebiyatımıza neşeyle bakacağımız bir pencere açmakta.
Kekin Başından Geçenler
Mustafa Aslan, çocuk edebiyatımıza ürünleriyle önemli katkılar sunan üretken bir yazarımız.  “Neşeli Çikolata ve Kek Öyküleri” nden olan Bay Kek ise çocukların çok sevdiği kekin başından geçenleri anlatıyor.  Bay Kek’te, olaylar bir evin mutfağında geçiyor. Öyküde, Bay Kek’den başka mutfak sakinleri de rol almış. Evin hanımı ve çocuklar… Gerçek hayatın en önemli sahnelerinden birisi mutfak ve mutfağın sahibi evin hanımı ile çocuklarını ustaca buluşturmuş yazarımız.

Mustafa Aslan,”Bay Kek’i büyük bir keyifle yazmış.  Sadece çocuklar değil, çocuk edebiyatı severlerin de ilgiyle okuyacakları sevimli bir kahramanın ayak seslerini duyacağız Bay Kek’le…

Şahbender Korkmaz
BeyazOkul.com Editörü

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir