E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş

Karne zamanı yaklaşıyor. Velilerin karne bilgileri başta olmak üzere çocuklarıyla ilgili bir çok bilgiye önceden erişmesi mümkün. Öğrenci bilgileri, notları ve devansızlık durumu gibi bir çok bilgi, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde bulunmaktadır. Velilerimize beyazokul.com olarak tavsiyemiz, çocuklarınızın okul başarılarını abartılı övgü veya abartılı kızgınlık duygularıyla karşılamayınız. Unutmayınız ki hepimizin öğrencilik yaşantısı başarı ve başarısızlıklarla birlikte geçmiş olabilir. Önemli olan, okul başarı performansımız önüdeki engelleri kaldırmaya çalışmak, başarılı alanlarımızı da genelleştirmektir.

e-Okul Veli Bilgilendirme Servisi, MEB’e bağlı resmi ve özel ilk okullarda okuyan öğrencisi bulunan veliler için hazırlanmıştır. Bu sistem sayesinde öğrenci velileri bir çok değrli veriye ulaşabilir.

Okul müdürü, müdür yardımcısı veya öğretmenlerin sizlere ulaştırmak istediği duyurulara ulaşmak için e-okul duyurular linkini tıklamanız yeterlidir. Duyurular kısmında, bireysel veya genel olabilir.

E-okul Sisteminde bulunan Ders programı kısmında ise, derslerin başlama ve bitiş saatleri, haftalık ders programları ile ilgili derslere giren öğretmenlerin bilgileri yer almaktadır.

Velisi bulunduğunuz öğrencilerin, dönem içindeki özürlü ve özürsüz devamsızlıkları ise Devamsızlık durumu kısmındadır. e-okul veli bilgilendirme sisteminde bunlara ek olarak öğrencilerin not bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş için; https://e-okul.meb.gov.tr/IlkOgretim/Veli/IOV00001.aspx adresini kullanabilirsiniz. Sisteme giriş için Doğrulama kodu (Resimdeki Rakamlar), Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No bilgileri yanınızda hazır olarak bulunmalıdır.

Sevebilirsin...

6 Yanıt

 1. Selim Duman diyor ki:

  E-okul konusunda verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz. Ayrıca e-okul sayesinde gerçek notlara zamanında ulaşıyoruz.

 2. ayhan Menekşe diyor ki:

  Çocuklarınızı önce insan olarak sonra öğrenci olarak görün.Çocuğu insan olarak geliştirmek yerine akademik başarısına odaklanmaya başlarsanız sizin insanlığınızda çocuğunda kişilik gelişiminde sorunlar oluşmaya başlar.Bunun en belirgin göstergesi yaşadığı çevreye ve topluma duyarsız insanların yetişmesi.Malesef çocuklarsanlarımız duyarsızlaşıyor,çevreye, ülkeye ve dünyaya.Unutmayalım bütün insanlar avukat,doktor vs. olmak zorunda değil . Anne babaların dünyaya getirdikleri çocukları için ilk ve asli görevleri iyi insan yetiştirmektir.bütün anne babalara tavsiyem çocuklarınızı kendi koyduğunuz hedefler doğrultusunda koşturmamanız,siz onlara sadece gidecekleri yol için imkan sağlayın renberlik edin kendi yollarını bulmalarına olanak sağlayın ve çocuklarınıza güvenin geleceklerini onların yerine siz planlamaya çalışmayın.

 3. emel diyor ki:

  E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş genel olarak sorun çıkartmıyor.

 4. ezgi diyor ki:

  e-okul Girişi sorunları yaşanmıyor artık. E-okul hızlı oldu şimdi.

 1. 26 Mayıs 2013

  […] veda edeceğiz. Karne notlarımızı ailelerimiz neredeyse günler önceden öğrenebiliyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş işte böyle bir sistemle velin gerçekle […]

 2. 26 Mayıs 2013

  […] Ayrıntılar: E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir