En Çok Arananlarda Google 6. Sırada

Türkiye’de armama motorlarının tartışmasız lideri Google. Öyle ki espiri sandığımız, ” Gogılı Gogılda Aramak” sözü gerçek oldu. Adres çubuğuna web sitesi yazma oranının en düşük olduğu ülkelerden birisi de sanıyoruz Türkiye. Bunu anlamak için Google’de son 1 ayda en çok aranan siteler sıralamasına bakmak yeterli olur. Google Trends, yani Google en çok arananlar verilerine göre son 1 ayda en çok aranan kelimelerin ilk sırasında yine Facebook geliyor. Facebook kelimesini arayanların neredeyse tamamının facebook.com adresi için arama yaptığı sanılıyor. Listenin 2. sırasında ise Youtube var. Ziyaretçiler yine youtube.com a gitmek için Google arama motorunu kullanıyor.
Google arama terendleri son 1 aylık Türkiye istatistiklerine göre; sırasıyla en çok aranan diğer kelimeler şöyle:
face
sahibinden
mynet
google
hotmail
oyun
milliyet
twitter
Listedeki en çarpıcı durum ise Google’yi Google’da arama oranındaki yüksek sonuç. İlk bakışta bu durum fıkra gibi gözükse de web uzmanlarına göre bu durum; Google hakkında bilgi almak, Google’nın arama sonucuna verdiği yanıtların merak edilmesi gibi nedenlerden kaynaklanıyor.
Son 1 ayda En Çok Yükselen aramalar:
Yükselen arama trendinin ilk sırasında Nil Erkoçlar büyük çıkış yapan olarak verilmiş. Nil Erkoçlar’ı sırasıyla; alacakaranlık, acil şifalar dileğimizle Müslüm Gürses, Spartacus, Canlı skor, O Ses Türkiye, dizimag, ensonhaber, mebbis ve acunn kelimeleri izlemiş.

Google, Google Aramalarında Almanya’da 3.Sırada
Google arama trendleri Almanya verilerine göre Facebook ilk sırada. facebook’u Almanya’da sırasıyla, ebay, Google, Youtube, Amazon, tv, bild, wetter, Gmx ve web.de izliyor. Almanya’da son 1 ay içerisinde en çok yükselen arama terimi ise büyük çıkış yapan Harlem Shake, meteorit ve oscar 2013.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir