Google Trends ile En Çok Arananlar

Google Trends’in ABD verilerine göre 29 Temmuz 2013 Pazartesi günü yapılan aramalarda ilk sırayı Chucho Benitez almış durumda. Benitez, aynı gün tam 200 bin kez aranırken onu Amanda Berry 50 bin aramayla izlemiş.
Arama motorlarında, örneğin Google’da en çok arananlar listesinin ilk sıralarını hatta ülkelere göre arama trendlerini merak ediyorsanız, https://www.google.com.tr/trends/?hl=tr linkine uğramanız faydalı olacaktır. Google Trends ile En Çok Arananları inceleyerek hit getirebilecek içeriklere yer verebilirsiniz.Ülke aramalrında kategorilere sorgu yapabileceğiniz gibi genel arama da yapabilirsiniz…
Yine aramalarınızı tarih aralıklarına göre veya bir güne göre yapabilirsiniz. Örneğin, 28 Temmuz 2013 Pazar için yaptığımız sorgulama sonucunda Reza Aslan’ın tam 100 bin kere arandığını öğrenebiliyoruz. Yine 26 Temmuz 2013 Cuma yapılan aramalarda Mick Jagger’ın ABD’de 50 bin kez arandığı buna karşın sıralamnın 5.sırasında yer aldığını görüyoruz. Buna rağmen aynı gün yani 26 Temmuz Cuma günkü Almanya aramalarında ise ilk sırada fakat 20 bin kere arandığını da öğrenebiliyoruz.
Google Trends’in, özellikle güncel blog yazarları için çok önemli istatistikler sunduğunu söyleyebiliriz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir