İlk Sayfa Hayali

İster kişisel isterse ticari site olsun, site sahipleri yazdıkları her konun bir anda Google’nın 1. sayfasında yer almasını isterler. Kısaca  herkesin işi gücü, google’da ilk sayfaya çıkmak . Zaman zaman da ücretli SEO danışmanlığı yapan kişiler bunun garantisini verirler. Esasında hem SEO hem de hit kazanma karmaşık bir durum olduğu kadar basit bir durumdur da. Şöyle diyelim, kendi içerisinde tutarlı bir çizgiyi yakalyan, düzenli, ritmik ve temiz içerikle beslenmiş, başta kamu kuruluşu siteleri ve edu uzantılı sitelere eklenen linklerle epeyce bir yol almak mümkündür. Az önce saydıklarımız sayesinde sitelere hatırı sayılır ziyaretçi akımı başlayacaktır.Varsa yoksa google’da ilk sayfaya çıkmak
Peki ama bu Hit ve SEO arasındaki karmaşık durum nedir? Google’da ilk sayfaya çıkmak kimine göre abartıldığı kadar zor değil. Kimine göre de google’da ilk sayfaya çıkmak, deveye hendek atlatmak kadar zor. SEO’ya gelince , bir kere seo denilen olgu sistemli etkinliklerin,  davranışların bütünüdür. Bu sistemin temelini de arama motoru algoritmalarını anlamak, çözmek üzerine kuruludur. Hal böyleyken sürekli değişen arama motoru algoritmalarına ayak uydurmak için SEO danışmanlığının da kalıcı olması gereklidir. Bu süreçte karmaşa yaşamamak için ayrıca link alışverişi, backlink çalışmasının sürmesi gereklidir.

Sürekli özgün içerikle google’da ilk sayfaya çıkmak mümkün mü?
Yüzde yüz özgün içerik yazmak için editörler gerekli, haber kaynakları gerekli. Bu haberlerin anlık olarak işlendiği bir sosyal medya ağının kurulması gereklidir. Facebook, Twitter gibi ortamların dinamik olarak kullanılması takipçi toplamak için ayrı bir sistem kurmak gereklidir.

Görüldüğü gibi hit kazanma, sitenin değerinin yükselmesi, büyük dizinlere girmek zorlu ve uzun bir süreç gerektiriyor. Herkesin Google’da 1. sayfayı hatta ilk sırayı hayal ettiği bir ortamda her şey sanıldığından da zor.

©beyazokul.com

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Deniz diyor ki:

    Benim dizi sitem var. Google’da ,ilk sayfaya getirecek varsa buradan yazssınlar. 100 tl veririm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir