İlköğretim Haftası Konuşma Metni

Her yıl Eylül ayının 3.Haftası kutlanan İlköğretim Haftası bu yıl yani 2013-2014 ders yılında da kutalanacak. hafta boyunca kutlama programı nedeniyle etkinlikler düzenlenecek. Okullarda öğrencilerin hazırladığı şiir, ront ve şarkı gibi etkinliklere yer verilecek. Öğrenciler ve öğretmenler haftanın önemi ile ilgili konuşmalar yapacaklar. İlköğretim Haftası Konuşma Metni hazırlamak ve sunmak için görev alan öğrenci ve öğretmenler için hazırladığımız iki tane dosya var. Bunlardan birisi aynı zamanda okula ilk başlama konuşması da olan ve okul müdürlerinin okuması için olan İlköğretim Haftası Konuşma Metni. Bu metin için İlköğretim Haftası Konuşma Metni linkini tıklamnız yeterli. Diğeri ise yazımızın devamında yer alan, İilköğretim Haftası Konuşma Metni Öğrenci için olan…

Saygıdeğer öğretmenlerim ve sevgili öğrenci arkadaşlarım,
2013-2014 Eğitim öğretim yılı İlköğretim Haftası Konuşma görevi bana verildiği için gururlu ve bir o kadar da heyecanlıyım. Öncelikle okulumuza bu yıl yeni kayıt yaptıran kardeşlerimize hoş geldiniz der başarılar dilerim. Ulu önderimiz Atatürk’ün de belirttiği gibi; Okul, genç beyinlere insanlığa saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi, bağımsızlık onurunu öğretir. Okul bize hayatın gerçeklerine ulaşma yolunda kolaylııklar sunar. Bize sadece bilimi, irfanı değil aynı zamanda arkadaşlığı dostluğu da öğretir.

Sevgili arkadaşlarım,
Okulu bizlere sevdirmek, okuldan ve okulun sunduğu olanaklardan en iyi şekilde yararlanmamız için rehberlik eden öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Onlara olan saygımızı ve sevgimizi göstermemiz aslında çok kolay. Arkadaşlar bunun için okul ve sınıf kurallarına uymak ve derslerimize çalışmak yeterli.

2013-2014 Ders yılı İlköğretim Haftası hepimize hayırlı olsun. Tüm arkadaşlarıma başarılar diler saygı ve sevgilerimi sunarım.

İlköğretim Haftası Şiiri

Okulu Özledim

Okulumu özledim
Bahçesinde oynamayı
Arkadaşlarımla koşmayı
Şarkı söyleyip coşmayı

Okulumu özledim
Bahçesinde töreni
Salonunda sporu
Resim yapıp paylaşmayı

Sınıfımı kokusunu
Arkadaşlarımın oturuşunu
Öğretmenimin gülüşünü
Okulumu çok özledim

Ezgi Cananoğlu
(beyazokul.com)

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. 27 Eylül 2015

    […] Okulun ilk günü bir açılış töreni yapılır. Bu törende okul müdürü bir konuşma yapar. Konuşmayı dinleyin mutlaka. Okul kültürü hakkında daha fazla bilginiz olur. Okul kültürüne uymayı alışkanlık haline getirmek ileride sizin işinizi daha kolaylaştıracaktır. Böylece ders çalışma, dinlenme, sosyal etkinlik düzenli ve zamanı daha iyi kullanma konularında sorun yaşamayacaksınız. Unutmayın dinlemek aynı zamanda insanlara saygı ve sevginin ifadesidir. […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir