iphone 5 Tanıtıldı

iphone ResimleriAylardır Merakla beklenip günlerce yorumlarda konu olan meşhur iPhone 5 tanıtıldı. iPhone 5, hakkında daha önce konuşulanlarda olduğu gibi 4 inç’lik bir ekrana sahip. Deyim yerindeyse iphone 5 uzadı ve inceldi. 16:9 oranındaki ekranı ile iphone 5 in ekran yoğunluğu ise iPhone 4 ve 4S’inkiyle aynı. Cihaz hafifliğiyle de diğer İphone lerden ayrılmakta. iphone 5 112 gram ağırlığa sahip. Apple firmasına göre iPhone 5, yeni ve daha uzun ekranı sayesinde daha fazla içerik sığabilecek kapasitede. Mesela uygulama listesinde simegeler artık 5 sıra halinde görülmekte. iPhone 5 ekranında kullanılan yeni bir teknoloji, onu daha daha ince hale getirirken, görüntü kalitesini de iyileştiriyor. Yeni ekran, Apple’a göre yüzde 44 daha iyi renk doygunluğu sunmakta.
iphone 5 Batarya Süresi
10 saatlik video izleme olanağıyla yeni iphone 5 , 4. nesil LTE teknolojisini de desteklemekte.
iPhone 5, cam ve alüminyum yapıya sahip. Önceki iPhone’lara göre daha ince ve yüzde 20 daha hafif.  iOS 6 ile gelen cihaz, her zamanki gibi siyah ve beyaz renklerde sunulacak.

iPhone 5, beklendiği gibi Apple’ın yeni A6 çipi ile geliyor ve bu çip, şirkete göre hem CPU, hem de GPU olarak A5’den 2 kat daha hızlı. Önceki çipe göre yüzde 22 daha küçük olan ve gücü daha verimli kullanan A6, uygulamaları 2 kat daha hızlı yükleyebiliyor.

iPhone 5 tanıtımı sırasında gördüğümüz kadarıyla,  konsol kalitesinde oyun grafikleri sunabiliyor. Real Racing 3 oyununda gördüğümüz kadarıyla iPhone 5, oyun severleri de epeyce memnun edebilecek niteliklere sahip.

iphone 5 satış
iphone 5 21 Eylülde satışa çıkarılacak.
iphone 5 Fiyatı
iphone 5 649 dolardan başlayan fiyatla satışa çıkarılmakta.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir