İslamî Bankacılık Ve Finans Konferansı

Günümüz dünyasında İslamî bankacılık ve finans, İstanbul Ticaret Üniversitesi tarafından düzenlen bir konferansta masaya yatırılıyor. Alanında tanınmış akademisyenlerin katılacağı program İstanbul Ticaret Üniversitesi Eminönü Yerleşkesi’nde düzenlenecek. Edindiğimiz bilgilere göre program çerçevesinde dinleyicilere Pakistan’da yüksek öğrenim ile ilgili de sunum yapılacaktır. 10 Eylül Pazartesi günü saat 13:30’da başlayacak konferansa Pakistan GIFT Üniversitesi’nden Prof. Dr. Tasneem Akhterin, Prof. Dr. Süleyman Enver ve Prof. Dr. Üzeyir Elbazi katılacak.

Konferansta GIFT Üniversitesi’nden Prof. Dr. Üzeyir Elbazi “Günümüz Dünyasında İslamî Bankacılık ve Finans: Zorluklar-Fırsatlar” başlıklı bir sunum yapacak. Konferansta aynı üniversiteden Prof. Dr. Süleyman Enver “Pakistan Ekonomisine Genel Bir Bakış” ve Prof. Dr. Tasneem Akhter “GIFT Üniversitesi Örneğinde Pakistan’da Yüksek Öğrenim” başlıklı sunum gerçekleştirecektir.

Konferans soru-cevap bölümü ile sona erecektir.

NOT: Program dili İngilizce’dir

Program

13.30-14.00 Assist. Prof. Dr. Tasneem Akhter “Higher Education in Pakistan: The Case of GIFT University”

14.00-14.30 Assoc. Prof. Dr. Suleiman Anwer “Economy of Pakistan: An Overview”

14:30-15:00 Coffee Break

15.00-16.00 Assist Prof. Dr. Uzair Albazi ““Islamic Banking and Finance in the Contemporary World: Challenges and Opportunities”

16.00-16.30 Question and Answers and concluding remarks

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir