Kar Tatili Olan İller

Kar Tatili Olan İller birer birer açıklanıyor
Yurt genelinde görülen yoğun kar yağışları nedeniyle okullara bir çok ilde ara verildi. İstanbul’da gece yarısı valilik tarafından yapılan açıklamayla okullara 1 gün ara verildi. Buna göre salı günü İstanbul’da ilk, orta ve liselerde okulullar açılmayacak.
Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeniyle merkez ve merkeze bağlı köylerde okullar Pazartesi günü için tatil edildi.
Muş’un Varto ilçesinde okullar 2 gün süre ile tatil edildi. Muş’ta etkili olan kar yağışı nedeni ile Varto ve bağlı köylerde okullar Pazartesi ve Salı günü için tatil edildi.

Gümüşhane’de kar yağışının etkili olduğu 4 ilçede taşımalı eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Gümüşhane Valiliğinden yapılan açıklamada, Cumartesi gününden beri il genelinde etkili olan kar yağışının ardından çok sayıda köy yolunun ulaşıma kapandığı, yağışın aralıksız olarak devam etmesi nedeniyle yollarda çalışma yapılmasında güçlük çekildiği belirtildi.

Açıklamada, öğrencilerin can güvenliğinin tehlikeye atılmaması için Merkez ilçe, Kelkit, Şiran ve Köse ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan ilk, orta ve lise okullarında eğitime 7 Ocak Pazartesi günü bir günlük ara verildiği bildirildi.

Öte yandan yağış nedeniyle toplam 321 köyü bulunan Gümüşhane’de kapalı köy yolu sayısının 160’ın üzerinde olduğu öğrenilirken, Cumartesi gününden beri il genelinde gerçekleşen kar yağışının yarından itibaren etkisini artırması bekleniyor.

Kars Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada elverişsiz hava koşulları nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamileler ile engelli personellerin 7-8 Ocak günleri idari izinli sayılacakları bildirildi.

Hakkari Valiliği İl Hıfzı Sıhha Kurulu kararıyla, Hakkari Merkez ile Yüksekova ve Çukurca ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Ağrı Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle il genelindeki köy ile YİBO’lar ve taşıma merkezi ilköğretim ve ortaöğretim okullarını tatil ettiğini açıkladı.

Erzurum’da merkez ilçeler Yakutiye, Palandöken ve Aziziye’nin ardından il genelinde okulların 1 gün tatil edildiği duyuruldu.

Atatürk Üniversitesi’nde eğitime ara
Atatürk Üniversitesi’nde (AÜ) kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. AÜ’den yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkisini sürdüren olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm fakülte ve yüksekokullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

Tunceli’de etkili olan kar yağışı nedeniyle il merkezi ve 4 ilçede okullar 2 gün, 1 ilçede ise 3 gün süreyle tatil edildi.

Erzincan’da iki gündür aralıklarla devam eden kar yağışı sebebiyle eğitim-öğretime bir gün ara verildi. Kar yağışının yoğun şekilde yaşandığı Tercan ve Çayırlı ilçelerinde de okullar bir gün süresince tatil edildi.

Bingöl’de etkili olan yoğun kar yağışı sebebiyle il merkezi ve ilçelerindeki okullar 1 gün tatil edildi.

Bayburt’ta yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi. Bayburt Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, kentte önceki gün başlayan ve etkisini sürdüren kar yağışının hayatı olumsuz etkilemeye devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle il merkezi ve ilçelerde eğitime 7 Ocak Pazartesi günü ara verildiği kaydedildi. Öte yandan, İl Özel İdare Genel Sekreteri Ziyeddin Babacan, kentte kar nedeniyle 165 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Yoğun kar yağışı nedeniyle Nurhak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 8 Ocak’ta eğitime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle, okullar bir gün tatil edildi.

Ünye’de yoğun kar yağışı nedeniyle merkez hariç belde ve köylerde okullar 1 gün tatil edildi.

Nevşehir kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir