KİTAP OKUMA YARIŞMASI

istanbul mem kitap okuma yarışmasıİstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen, kitap okuma yarışmasında öğrenciler, velileriyle birlikte yarışacak.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Buna göre, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında müdürlük, öğrencilere kitap okumayı sevdirmek, okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin kelime hazinesini zenginleştirip Türkçe’yi doğru, güzel ve etkili kullanma becerisini geliştirmek amacıyla kitap okuma yarışması düzenlendiği belirtildi.

İlköğretim öğrenci ve velilerinin 8, orta öğretim öğrenci ve velilerinin ise 10 kitaptan sorumlu tutulacağı yarışmada, öğrenci ve veliler önce kendi okullarında, daha sonra da ilçe düzeyinde yapılacak yarışma sınavlarına katılacak. Yarışmayla ilgili koşullar okullara gönderildi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, konuyla ilgili açıklamasında, yarışma ile anne ve babaların okuma konusunda da öğrencilere örnek olmasını amaçladıklarını belirtti.

Yıldız, halk eğitimi merkezi müdürlükleri aracılığıyla gerçekleştirecekleri başka bir projeyle de hiç okuma yazma bilmeyen vatandaşlara okuma-yazma öğretileceğini kaydetti.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir