LYS TERCİHLER EN GEÇ 22 Ağustos 2011 DE AÇIKLANACAK

25 Temmuz 2011 tarihinde başlayıp tamamlanan LYS tercihlerinin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu. ÖSYM yetkililerinden alınan habere göre , 5 Ağustos 2011 tarihi itibariyle sona eren 2011 LYS yerleştirme tercih başvuruları sonuçları adaylara ağustos ayının ortalarında duyurulacak. Üniversite Yerleştirme sonuçlarının üniversite adaylarına duyurulma tarihinin  18- 19 Ağustos 2011 tarihleri arası olarak planlandığı belirtiliyor.  Buna göre adaylar En geç 22 Ağustos 2011 tarihine kadar sonuçlarını öğrenmiş olacaklar.

LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından, üniversiteye kayıtlar ise 5 – 9 Eylül 2011 tarihleri arasında yapılabilecek.

Sonuçlarınızı osys.osym.gov.tr ya da osys2010.osym.gov.tr adreslerinden öğrenebilirsiniz. Sitelerde sabah saatlarinde yoğunluktan dolayı belki açılmama olabilir.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Funda Deniz diyor ki:

    Doğduk doğalı bir eğitimdir başımızda. Kendimizi ispatlamak için çabaladık durduk. Gele gele üniversite sınavlarına kadar geldik. YGS Sonuçları, LYS Sonuçları derken tercih listeleri hazırladık ve altında ezildik. Puanlar eğer düşük geldiyse iyiden iyiye ezildik. Bir de ilgili kurumların yaptıkları hatalı işlemler hepten soğuttu, bezdirdi. Bu işlemleri yapmak gerçekten bu kadar zor mu? Tek sınav yapan biz değiliz herhalde. Şu işlemi doğruc düzgün planlayacak kimse kalmadı mı memlekette….
    Sadece sevgilerimi sunuyorummmmm….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir