MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

MEB E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi

2012 2013 ders yılının ilk bölümü bitmek üzere. Öğrenciler öğretmenler ve öğrenci velileri için bir çok kolaylıklar getiren e-okul sistemini etkili kullanmak sizin elinizde.. Peki ama nedir bu e -okul (e okul) Veli Bilgilendirme Sistemi? E-okul veli bilgilendirme sistemi ile öğrenci velileri, çocuklarının devamsızlıklarını da takip edebiliyorlar. …
Bilgi işlemin yaşamımıza daha çok entegre olduğu bu günlerde, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), veliler için uygulamaya koyduğu e-okul projesini daha da yaygınlaştırmayı amaçlıyor. Anne babaların internetle çocuklarının durumunu yakından takip edebildiği e-okul projesine göre; veliler e-okul uygulamasıyla çocuklarının devamsızlıklarını, not durumlarını öğrenebiliyor.

Veliler e-okul sistemiyle, öğrencilerin not bilgilerinin yanısıra davranış notlarına bile ulaşabiliyor.

E OKULA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul uygulamasında, her öğrencinin bilgileri sisteme kaydediliyor. Öğrenci baz alınarak hazırlanan bilgilerde; öğrencilerin aile, sağlık, ailesindekilerin sağlık bilgileri yer alıyor. Bu sistemle öğrenciyle ilgili olumlu ya da olumsuz durumlarda anında müdahele edilebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı “nın 1-2 senedir kullandığı bu sistemin daha da geliştirilerek yıllarda daha da çok kullanılması için ise çalkışmalar devam ediyor.

E-okul nasıl çalışır
Veliler çocuklarının sınav sonuçlarını ve devamsızlıklarını sistem sayesinde her yerde ve her an görebiliyor. Bunun için bulundukları yerde internet bağlantısının bulunması yetiyor. Veliler E-okul sistemine çocuğunun TC kimlik numarası ile okul numarasını girebiliyor. Sisteme giren veliler çocuklarının devamsızlık, sınav sonuçlarını görebiliyor, kayıt işlemlerini de e-okul sistemiyle yapabiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi Sistemleri (MEBSİS) projesi kapsamında 2007 yılından itibaren kullanıma açılmış olan e-okul sistemi, bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeriyor.
(NationalTurk)

Okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen duyurular yer almaktadır. Bireysel bazda ya da toplu duyurular, Ders Programı : Ders programı, ders başlangıç ve bitiş saatleri, derslere giren öğretmen bilgileri haftalık ders programı, Devamsızlık Bilgileri : Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar, Not Bilgileri : Öğrencinin okulda aldığı sınav, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar, Sınav ve Proje Bilgileri : Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler, Öğrenci T.C. Kimlik No :

İçişleri Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen 11 basamaklı numaradır. T.C. Kimlik Numarası bulunamayan öğrenciler için e-Okul sistemine kayıtlarında verilen geçici numara kullanılmaktadır.
Öğrenci Okul No :

Okula kayıt sırasında verilen numaradır.Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır.Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir

E OKULA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

E-Okul Nedir?
E-Okul elektronik okul sistemidir. Bu sistemde her hangi bir okuldaki öğrencilerle ilgili her türlü bilgiye ulaşılabilir.Öğrencilerin aile bilgileri, sağlık bilgileri, ailesindekilerin sağlık bilgileri gibi… Bu sistemde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. 1-2 senedir kullanılmaya başlayan bu sistem ilerleyen zamanlarda MEB’in vazgeçilmesi olacaktır. Çünkü günümüzde teknoloji ile eğitim birbirinden ayrılmaz bir bütün haline gelmektedir. Bu sistemde öğrencilerin not bilgileri, davranış notları gibi bilgilerde yer almaktadır. Dileyen veliler bu bilgilere sistem üzerinden ulaşabilmektedir.

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB – (Sınav notları) – Gündem haberi ile ilgili tüm haberlerE-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi MEB – (Sınav notları) – Gündem haberi google araE-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ MEB – (SINAV NOTLARI) – GÜNDEM google haber ara google haberlerde ara

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ MEB – (SINAV NOTLARI) – GÜNDEM

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir