Mücevherat Mühendisliği Bölümü

Mücevherat Mühendisliği Gelecek Vaad ediyor2011-2012 öğrenim yıl, İstanbul Ticaret Üniversitesi (İTİCÜ) için çok hareketli geçeceğe benziyor. 3 Ekim 2011 tarihli gazetelere yansıyan habere göre, Sütlüce’de satın aldığı 38 bin metre karelik devasa bina ile kampüs sayısını 4’e yükselten İstanbul Ticaret Üniversitesi bu yıl ilk kez ek yerleştirme kontenjanından Mücevherat Mühendisliği bölümüne lisans öğrencisi kabul edecek.

Fiziki ve akademik değişiklikler yaparak 2011-2012 yılına yeni bir heycanla giren üniversite ilk önce Prof. Dr. Nazım Ekren rektör olarak atadı. Diğer taraftan satın almak için üzerinde çalışılan Sütlüce’deki bina İTO Meclisinde kabul edilmesiyle üniversiteye kazandırıldı. 5.050 olan öğrenci sayısını yeni bölümleriyle artıran üniversitenin hedefleri arasında, yurtdışına açılmak ve araştırma merkezli üniversite olmak var. İTİCÜ MYO’da açılan yeni programlar da ek yerleştirme tercihinde bulunacak adaylar için yeni fırsatlar sunuyor.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, yeni dönemde yüzde 100 İngilizce eğitim verecek yeni bölümler açtı.İngilizce İşletme ve İngilizce İktisat bölümlerinde öğrenci kabul eden İTİCÜ, 3 -6 Ekim tarihleri arasında Mücevherat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümlerine ilk kez öğrenci kabul edecek. Mühendislik Fakültesi Mücevherat bölümünde dünyada ilk kez öğrenci kabulü gerçekleştirilecek.İngilizce olan bölüme 35 öğrenci kabul edileceği belirtildi. Ek yerleştirme döneminde ise fakültelerin bazı bölümleri için yüzde 25 ve yüzde 50 oranlarında burs olanağı bulunuyor. Yıldızı parlayan meslekler arasında gösterilen Mekotronik Mühendisliği bölümü için de adaylar 6 Eylül Perşembe günü mesai bitimine kadar tercihte bulunabilecek.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir