Nokia Lumia 920 ile Dirildi

Lumia 920Nokia Lumia 920 satışları Nokia için umut oldu. Ekonomik krizden ağır yaralı olarak kurtulmaya çalışan Nokia yeni modeli ile umutlandı. Nokia Lumia 920 stoklarının ABD, Almanya, Avustralya ve tükendiği belirtiliyor. Yılın son üç ayına çok hızlı giren Nokia Lumia 920, Windows 8 işletim sistemi kullanan akıllı telefon. Bilindiği gibi piyasaya sürüldüğü geçen pazartesi günü tüketicilerin çok büyük ilgisiyle karşılaşmıtı. ABD, Almanya, Avustralya ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki (BAE) cep telefonu operatörleri, stoklarının ilk haftada tükendiğini belirtti.
Almanya teknoloji sitesi WMPowersuser, Lumia 920 almak isteyenlerin bir haftanın sonunda hangi mağazaya giderse gitsin eli boş döndüğünü belirtirken, online perakende devi Amazon’un Almanya’daki sitesi stokların tükendiğini belirtti. Yine bir başka Almanya’lı online perakende sitesi GetGoods da ellerinde hiç Lumia 920 kalmadığını belirtti. Firmaya göre Nokia Lumia 920 talebi çok yüksek.

Bir zamanların en popüler cep telefonu devi Nokia’nın dirilişini mümkün kılacak gelişme ise Lumia 920. Satışa sunulduğu geçen hafta tüm ülkelerde tükenen Nokia Lumia 920, Apple ve Samsung karşısında önemli bir başarıya imza attı. Teknoloji siteleri Nokia için Lumia 920 bir çıkışın müjdecisi olabilir.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. BeyazOkul diyor ki:

    KABLOSUZ ŞARJ EDİLEBİLECEK
    Nokia Lumia 920 serisinin sahip olduğu avantajlar arasında kamera, dikine kolay kullanım, navigasyon, kablosuz şarj, nokia müzik ve farklı renk seçenekleri bulunuyor. Türkçe Windows Phone 8 işletim sistemiyle de Nokia beklentilerine ulaşacak gibi görünüyor. Sadece Nokia değil, pek çok firma da Windows Phone 8 işletim sistemini kullanacak. Ürün, PureView teknolojisi, Carl Zeiss mercek, güçlü işlemcisi ve görüntü sabitleyiciyle yürürken ya da düşük ışıkta video ve fotoğraf çekimi yapabiliyor. Kablosuz şarj özelliği bulunan Lumia yoğun kullanımda bile bir günden biraz fazla pil ömrü sunuyor. Aşağı yukarı hareket navigasyonu elinizin konumunu değiştirmeden başparmağın ekranın her bölgesine ulaşmasını sağlıyor. Dokunmatik ekran eldivenle bile dokunuşu algılıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir