Öğretmene Toplu Sürgün mü?

Rotasyon Çılgınlığı Sınırları Zorluyor!
Öğretmenler hakkında yeni düzenleme ve rotasyonla ilgili söylentilerin arkası gelmek bilmiyor. Yöneticilerden sonra tedirginlik tabana da yayılmaya başladı. Evini, barkını kuran öğretmenleri başka şehirlere sürmenin adı verimlilik ve buna bağlı rotasyon olarak yansıtılmaya çalışılıyor. Müdür yardımcılraına uygulanan rotasyon nedeniyle şu anda durma noktasına gelen eğitim öğretimin felç edilemsi anlamı taşıyan bu tür söylentilerin derhal yalanlanması gerekmektedir.

Beyazokul.com olarak söylenti olmaktan çıkıp yüksek sesle dillendirilmeye başlayan ve öğretmenlerin itibarsızlaştırılması dışında hiç bir amaca hizmet etmeyen bu uygulamanın karşısındayız. Gerek eş durumu, gerekse özür durumundan dolayı rotasyon kapsamı dışında kalacakların(ki bu bile kuşkulu) dışında on binlerce öğretmen mağdur edilecek, aileler parçalanacak, kurulan düzenler dağıtılacak. Bu vebalin altına kimsenin girmek istemeyeceğine inanmak istiyoruz.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Yakup YAZICI diyor ki:

    Aslında küçük bir değişiklik büyük bir mutluluktur….Böylece bütün M.E.Personeli mutlu olacak. Bu arada yıllardır çalışıp aldıkları evlerini, çocukların dersanelerini, okullarını bırakıp gidecek halleri yok, onları da kargoyla gönderecekler. Kim bilir belki bu mutluluğu gördükten sonra; Müdürler, müdür yardımcıları, öğretmenlerden sonra, öğrencilerede rotasyon gelebilir, bölgeler arası değiştirebilirler. Eee mululuk onların da hakkı….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir