Okul Eşyalarını Koruma

Okul ve Sınıf Eşyalarını Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
Okullar, sadece bizlere değil sayısız yeni nesillere hizmet etmektedir. Okulumuzu bitirdiğimizde yeni arkadaşlar bizden sonra gelecek ve onlar da bizim kullandığımız eşyaları kullanacaktır. Bu nedenle okul eşyalarını, sınıfımızdaki araç ve gereçleri dikkatli kullanmalıyız. Bizden sonra okuyacaklar için önemli bir sorumluluğumuzdur.

Okuldaki eşyaların, özellikle teknolojik ürünlerin dikkatli kullanılması gereklidir. Eşyaları kullanırken yıpratmamaya özen göstermeliyiz. Örneğin, kullandığımız bilgisayarları düzgün kapamalıyız. Sınıftaki sıraların çizilmemesi için özenli olmalıyız. Yine deney araçlarını kullanırken kırılmaması için dikkatli tutmalı ve dikkatli taşımalıyız. Tozlanmış olanları dikkatlice silmeliyiz.

Okul ve sınıf eşyalarını kullanırken göstereceğimiz özen, gelecek kuşaklara karşı sorumluluğumuzdur. Eşyaları titiz kullanarak, okulumuzun ve sınıfımızın bütçesine yük olmamış oluruz.

Yazıyı Gönderen
Erkin Cantürk
İstanbul

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Rıza diyor ki:

    Okul Eşyalarını Koruma konulu ödevim için beyazokuldan yararlandım. teşekkür ederim. Bence Okul Eşyalarını Koruma vatandaşlık görevidir.

  2. Kemal sesci diyor ki:

    Kardeş birde suraya (Okul ve sınıf esyalarını özenli kullanmassak nasıl sorunlarla karşılasırız onuda yazsaydın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir