Portable PHP Programı

WOS Portable Programı ile PHP Çok Kolay
WOS Portable ProgramıDinamik web sitesi oluşturmak isteyenler için çok pratik bir araçtan bahsedeceğiz.
WOS Stick, satandar bir sunucunun tüm özelliklerine sahiptir. Üstelik windows başta olmak üzere tüm platformlarda çalışan, flash bellekte taşınan ve kurulum gerektirmeyen bir PHP sunucusu. PHP ve Apache WOS kullanarak bir web geliştiricisi ortamı oluşturmak son derce kolaydır.

WOS herhangi bir USB-stick bir Apache ve MySQL sunucusu gibidir. Yükleme işlemi kolaydır; CH Yazılım online bir sihirbaz size yardımcı olur. Bundan sonra bir liste, GPL yazılımı listesi ile geliyor, böylece Apache 2, MySQL 5 ve PHP 4 veya 5 gibi sunucu araçlarını kuruyorsunuz. Bu listede ayrıca, MedyaViki, Drupal TYPO Joomla, Mambo, 3 ve WordPress gibi CMS sistemlerinden hepsini ya da istediklerinizi seçebilirsiniz. Zaman ve yer probleminiz yoksa ve web tasarım – programlama işiyle ilgiliyseniz hepsini işaretleyin ve paketi indirin.

Öncelikle; programı buradan wos programı indirip, kuruyoruz.

Eğer sistemimizde IIS da çalışıyorsa IIS I durdurmamız lazım. Php sunucumuz portable olarak hazır. İçinde php5, apachi, mysql olan komple bir paketimiz portable olarak hizmetimizde. üstelik Drupal, Joomla, wordpress, xoops ve daha bir çok cms makinemizde…

Kolaylık olsun diye Wos klasörü için masaüstüne bir kısayol atıyoruz. Yazdığımız scriptleri www klasörü içerisine kopyalıyoruz. Scriptimizi çalıştırmak için internet Tarayınızın adres çubuğuna http://localhost/scriptiniz.php yazmanız yeterlidir.

Klasik olarak php ye bir merhaba dedirten scriptimizi yazalım ve sunucunuzu test edelim.

 

Kodlarını Not Defterine yazıyor ve ilk.php olarak kaydedip portable klasörümüzdeki www nin içine atıyoruz. Scriptimizi çalıştırmak için internet Tarayınızın adres çubuğuna http://localhost/ilk.php yazıp enterlıyoruz.

Bu çalışmalar sonucunda hem bir php kodu çalıştırma ortamı oluşturduk hemde basit bir php scripti yazıp test etmiş olduk.

www.beyazokul.com a aittir. Lütfen emeğe saygı kapsamında alıntı yaptığınızı belirtiniz. Siz de paylaşmak istediğiniz ve size ait olan dersleri bize bildiriniz………

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir