Pozitif Enerji

Hayata olumlu bakmanın yararlarını sanırız bilmeyen yok. Pozitif enerjinin, hastalıkların tedavisini kolaylaştırıcı bir etkiye sahip olduğunu belirten uzmanlara göre bu durum çeşitli travmaların da daha kolay atlatılmasını sağlıyor. Olaylara olumsuz bakmak yerine, inanmak ve başarmak istemek gereklidir. Böylece bireyler, karamsar kişilere göre çok daha fazla mutlu oluyor. Yaşamı her zaman pozitif olarak algılamayı başaran insanlar, zorluklarla daha kolay baş edebilirler. Umutla bakılan gelecek her zaman insanın pozitif enerjisini artırır.

Umut eden, kendisine inanan ve olayları soğukkanlı olarak karşılayıp ta başarılı olmayan insan olmaz. Yeter ki insanlar kendi içerisindeki gücün farkına varabilsinler, kendi yeteneklerini keşfetsinler. Başarma zevkini tadan her birey aynı zamanda müthiş bir enerji kaynağına sahip olur. Tabi ki bu enerjinin en uygun şekilde kanalize edilmesi ve üretkenliğe çevrilmesi gereklidir.

İnsanlar toplumsal koşullar içerisinde ilişkilerinin nitelikli olmasını isterler. Bunun için, bireyin kendine güvenin olması ve içindeki pozitif enerjiyi açığa çıkarmayı öğrenmesi gereklidir. Öğrenmek, hayat boyu devam eder. Stres, sıkıntı, tasa ve kaygı gibi zihinde düşünce bozuklukları öğrenme sürecimizi kesintiye uğratır. Bu gibi olumsuz ruh durumunu tersine çevirmek için yaşama olumlu bakmak gereklidir. Tabi ki hayata olumlu bakmak, gerçeklerden tümüyle kaçmak, sorunların çözümü için adım atmamak demek değil. Tam tersine bu sorunları anlamaya çalışmak, kökenlerini öğrenmek ve çözmek için gerçekçi çabalar içerisine girmek gereklidir. Böyle olunca da içimizdeki pozitif enerji açığa çıkmakta ve karamsar düşüncelerden daha kolay sıyrılabiliriz. Olaylara gülümseyerek bakabilmeli, soğukkanlı şekilde yeni adımlar atmalıyız. Hayata umutla bakan, çevresinde olup bitenleri fark eden ve anlayan güzel şeylere de odaklanır. Bu ruh durumu ve kişile sahip insanların bağışıklık sistemlerinin kuvvetlendiği bilinmekte. Örneğin gülümsemenin, seretonin gibi mutluluk verici hormonları artırdığını belirten uzmanlara göre tersi ruh durumuna sahip yani hayatın hep kötü taraflarını ön plana çıkaran karamsar kişilerin ise hastalıklara daha açık olduklarını belirtmekteler.

Sonuç olarak pozitif enerji oluşturmayı beceren insanlar, zorluklarla daha kolay baş edebilmekle kalmayıp olası bir çok hastalığın tedavi ve terapisinde de daha kolay sonuç alabiliyorlar.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir