Programları Tamamen Kaldırma

GeekUninstaller downloadBilgisayarına sık sık program kurup kaldıranlar, proğramların tam olarak kaldırılmadıklarından şikayetçidirler. Keza Denetim Masasındaki Program ekle kaldır aracını çalıştırmak suretiyle, kurulan programlar kaldırılabilir. Bununla birlikte hatalı kodlanan programlar başta olmak üzere sistemden tamamen kaldırılmadıkları için yavaşlamaya ve zamanla kilitlenmelere neden olabilirler. Free ya da denem sürümü farketmez sisteme yüklenen programlar, Uninstall edilseler bile kayıt kütüğündeki kayıtları, klasörleri vb. kalmaktadır.
Kısacası standart kaldırma programı, bilgisayarınızdaki kalıntılar için bir işlem yapmaz. Tabiri caizsse geride çöp bırakırlar. İleri düzeyde bilgisayar kullanıcıları regeditten manuel olarak bu kalıntıları temizlerler ancak bu da epeyce zaman alıcıdır.
Programları kalıcı olarak kaldırmaya yarayan bir çok yazılım bulunmaktadır. Bunlardan birisi de GeekUninstaller. Program epeyce derin ve hızlı tarama yaparak bilgisayarda kalan artıkları tümüyle temizlemektedir. PC’nizi ilk günkü gibi temiz tutun sloganıyla tanıtılan GeekUninstaller programının Free Sürümünü buradan download edebilirsiniz.
Tek bi EXE halinde olan ve kurulum gerektirmeyen program 32 ve 64-bit Windows 7/8/XP/Vista yüklü bilgisayarlarda sorunsuz olarak çalışmaktadır. Programın aynı zamanla Portable olarak kullanılabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. GeekUninstaller
GeekUninstaller programının,  zaman kısıtlı Trial programların yeniden kurulması için kullanılıp kullanılmadığı sorusuna yanıt aramak isteyenler için ilave not. Deneyin, onu da yorum kısmına siz yazın.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir