SBS 2012 Tehlikede mi?

MEB yetkilileri, SBS 2012 Ertelenecek dedikodusuna itibar edilmemesini belirtiyorlar. Bakanlık SBS 2012 nin belirlenen tarihte yapılacağını, hiç kimsenin en ufak bir kuşku duymaması gerektiğini belirten yetkiliye göre SBS ertelenecek dedikodusuna karşı açıklama yapmak bile gereksiz …  SBS konusundaki iddaaların ilk dile getirildiği ve memurlar tarafından oldukça rağbet gören memurlar.net sitesinde ise s012 e görev almayan öğretmenlerin çok olduğu belirtilmiş.  Sitenin forum sayfasında öğretmenlerin, SBS ve diğer sınavlarda görev almayı düşünmediği belirtiliyor. Başta SBS olmak üzere LYS 2012 de de bu protestonun etkili olmasından korkan Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, öğretmenlerin bu tepki hareketinin büyümesi durumunda 2012 SBS tarihlerinde değişiklik ihtimali dahil önlem alıyorlar. Şimdilik forum sitesinde dile getirilen bu tepkinin boyutu hakkında kesin bir bilg yok.
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in öğretmenlerle ilgili baına yansyn demçleri ile ek ödem konusundaki tavrı nedeniyle başbakana dargınlığını dile getiren öğretmenlerde yoğun bir huzursuluk ve umutsuzluk gözlerden kaçmıyor.

Beyazokul.com olarak, hükümet yetkililerinin, öğretmenleri bir nebze rahatlatacak, üstlerindeki gerginlikte kurtulmasını sağlayacak adımlar atmasını diliyoruz.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir