Seat İbiza Cupra 2013

Seat’ın en çok satılan modeli olan Ibiza’nın Cupra versiyonu tanıtıldı. Seat Ibiza’nın Cupra pazar lansmanının Şubat 2013’te. Makyajlanarak tasarımı güncellenen Ibıza Cupra keskin hatlara sahip. Geniş sayılabilecek ızgarası, gündüz farları, bi-xenon farlar ve 17 inç jantları ile epeyce dinamik olarak tasarlanan arka tamponun ortasında büyük trapez egzoz çıkışı bulunmakta ve Ibiza’nın Cupra sportifliğini pekiştirmiş.
Ibiza’nın Cupra alt tarafı düz sport beyaz dikişli deri direksiyona sahip. Müzik sistemi yenilenmiş. Deri koltukları sportif gri-siyah rengiyle dikkat çekiyor. Kapıların içleri hoş bir görüntüye sahip. Torpidonun ortasına 5 inçlik taşınabilir Medya Sistemi olarak adlandırılan navigasyon sistemi monte edilmiş. Bu sistem on-board bilgisayar, telefon, resim oynatıcı, not defteri gibi fonksiyonlara sahip. mevcut. Taşınabilir Medya Sistemi ile 2013 Mayıs ayında trafik raporu, hava durumu, otopark ve yerel arama özellikleri olan özellikler de sunulacak.

Cubra’da kullanılan motor; Seat’ın geçtiğimiz yıllarda ürettiği Ibiza Bocanecra versiyonunda da kullanılan 1.4 litre TSI motorların en güçlü versiyonu ve 7 kademeli DSG şanzımanı görev yapıyor. Seat mühendisleri tarafından biraz daha geliştirilerek Bocanecra’dan daha iyi bir performans sağlayan otomobil daha iyi 0-100 kilometre ivmelenme, son hız ve daha tutumlu olarak karşımıza çıkıyor. Ibıza Cupra, 0-100 km hızlanmasını 6.9 saniyede gerçekleştiriyor. Seat Cubra maksimum 228 kilometre son hıza ulaşırken fabrika değerlerine göre 5.9 litre yakıt tüketti.

Ibiza Cupra,  sportif egzoz sesine sahip. Araçta de ESP ve XDS elektronik diferansiyel kilidi gibi elektronik güvenlik sistemleri, savrulmayı azaltarak üstün bir viraj performansı sunarken, yüksek performanslı AP Racing frenler ise güvenli bir duruş sağlıyor. Seat Ibiza 2008 yılında girdiği Euro Ncap çarpışma testinde 5 yıldız almış.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir