Şimdi de Sanal Kumbara

Sanal dünyadaki gelişmeler, niteliği ve niceliği tartışılabilir olsa da hızını kesmiyor. Pedogoglar, sosyal gelişim uzmanları ve psikologlar, yabancılaşma ve bireycilleşme olgusuna dikkat çekiyorlar ancak ekonomik potansiyelinin giderek büyümesi nedeniyle sesler cılız kalıyor.
Sanal Kumbara
Bir zamanların tutumluluk abidesi kumbaralar tarihe karıştı bile. Tüketim çılgınlığına karşı sembolik de olsa bir direnç olan kumbaralar yerini sanallarına bırakmak üzere.

Habere göre ABD’de Virtual Piggy adlı yeni kurulan bir şirketin yetkilileri, San Francisco’da dün sona eren video oyun geliştiricileri toplantısında dikkat çekici bir açıklama yapmış. Açıklamada, yeni nesil çocukların internete bağlı olmak, arkadaşlarıyla oyun oynamak ve tüm çocukların yaptıklarını yapmak, birşeyler satın almak istedikleri gerçeğinden yola çıkarak; anne ve babaların çocuklarına net üzerinden alışveriş yapabilmeleri, dijital ürün ya da elektronik cihazlarına aksesuar satın almaları için verdikleri harçlıkların biriktirileceği sanal kumbara uygulamasını başlattıklarını belirtiyorlar.

Sanal kumbaranın, 13 ile daha küçük yaştaki çocuklara internette yasal alışveriş izni sağlayan, aynı zamanda ailelere limitleri belirleme imkanı veren ilk ödeme sistemi olduğunu belirten şirket yetkilisi Webber, “Anne babaların çocuklarına aylık cep harçlığını verebilecekleri ve onların da bir şifreyle bu paraya ulaşabilecekleri bir sistem kurduklarını belirtiyor.

Sanal kumbara uygulamasının yakında tüm dünyada yaygınlaşacağı tahmin ediliyor.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir