SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER NE ZAMAN KADROLU YAPILACAK

ÇALIŞANLARIN HAK KAYIPLARI ADIM ADIM DEVAM EDİYOR
Ülkemizin son demokrasi geleneğinin tabandan değil de tavandan gelişmesinin sızıları büyüyerek devam ediyor. Son 10 yılda kamu çalışanlarının elinden alınan hakların sistemli olarak genişletildiği görülmektedir. Üstelik bu hak kayıplarının destekçisi olan güdümlü bir sendikanın inanılmaz sendikacılık anlayışının bunda payı var. Bu sarı sendikal gelişimin hedefinde bu kez, memurların iş güvencesi bulunmakta. Bu konuyla ilgili olarak grevin karşısına lokavtı sokuşturmak ise sendika açısından utanç kaynağı olsa gerek. Bu tarz ucuz tarafgirliklerden cesaret alan Engin Ardıç benzeri “Köşe” yazarları da fırsatı kaçırmayarak, çalışanlara nefretini açığa çıkartan yazılar yazmaktadır.

Çalışanlar açısından kara denilebilecek kararların birbiri ardına kabul gördüğü, bir kısım sendika ve bir kısım medya tarafından sistemli olarak destek gördüğü sosyal devlet unsurunun giderek yokolduğu görülmektedir. Bu yokoluşun son halkası da yeni anayasa paketinde sessiz sedasız Evet bekleyen, sosyal güvencenin tümüyle yokedilişi önündeki engellerin kaldırılması hamlesi kalmıştır.

Milli Eğitim bakanı Nimet Çubukçu: Sözleşmeli Öğretmenliği Kaldıracağız!
Sözleşmeli öğretmenlik kavramıyla tüm çalışanların iş güvencesinin yokedilişi hedeflenirken bundan yaklaşık 1 yıl önce bizim de başlığını attığımız ve övgüyle sözünü ettiğimiz, Sözleşmeli Öğretmenliği Kaldıracağız! sözünün takibini yine de yandaş olmayan sendikalar yapabilecek.

Biz de beyazokul.com olarak geçmişte yazdığımız ve sayın Nimet Çubukçu’nun “Sözleşmeli Öğretmenliği Kaldıracağız!” sözünü takip etmekten vazgeçiyoruz. Bu umut bitmiştir. Bırakınız sözleşmelileri kadrolu yapmayı, yeni yeni sözleşmeli alımları yapmaya devam etmektedirler.

Özetle AKP iktidarı da diğer iktidarlar gibi hatta hızlandırılmış, yoğunlaştırılmış şekilde çalışanların aleyhine kararları meclisten rahatlıkla geçirmişlerdir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir