Sporun Cilde Faydaları

Sporun insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri saymakla bitmiyor. Spor yapan insanın cildine ve saç derisine
pompalanan kan miktarı artmaktadırar. Daha çok beslenen ve hücre yenilenmesi artan cilt daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazanır. Spor yaparken terleme nedeniyle gözeneklerdeki tıkanıklıklar temizlenmektedir.

Büyük şehirlerde yaşayanları tehdit eden hava kirliliği, yanlış beslenme ve stres gibi olumsuz faktörler nedeniyle vücutta oluşan toksinler, spor yapılarak atılır. Baş ağrısı, yorgunluk, sinir ve sindirim sistemi rahatsızlıkları, cilt hastalıkları gibi birçok rahatsızlığın nedeni olan toksinlerin insan vücudundan atılmasının en doğal yöntemi spordur.
Bu yazıya ulaşmak için:
Sporun Cilde Faydaları, spor yapmanın faydaları,spor yapmanın cilde,sporun faydaları,cildimi nasıl güzelleştirebilirim,cilt sağlığı,cildi güzelleştirmek kelimeleri aranmıştır.
Cilt sağlığı ve spor üzerine yazılmış makaleler için lütfen site içi aramayı kullanınız.

Sporun Faydaları sadece ciltle sınırlı değil tabi. Sağlık Bakanlığı obezite ile mücadele tanıtım filminde de belirtildiği gibi günlük olarak ve düzenli yapılan sporun şişmanlamaya karşı en etkili korunma yöntemlerinden birisi olduğu belirtiliyor.

Sağlık Bakanlığı Obezite Mücadele Hareketi 1…

Sevebilirsin...

2 Yanıt

  1. Ecem diyor ki:

    Sporun Cilde Faydaları önemli bir gerçektir. Spor yaparak hücrelere oksijen akışı sağlanıyor ve bu da hücreleri canlı tutuyor diyorum ben.

  2. Cihan Tunç diyor ki:

    Düzenli spor yapıldığında vücudumuzdan zararlı maddeler atılıyor. Bizlere zarar veren maddeler gidince sağlıklı bir bedene kavuşuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir