Türk Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları

Türk Eğitim Vakfı Bursu Başvuruları Türk Eğitim Vakfı  (TEV) 2011-2012 öğretim yılında da  başarılı ancak maddi desteğe gereksinimi olan; teknik ve endüstri meslek lisesi, meslek yüksek okulu, yüksek okul, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerine ihtiyaç bursu verecek. İhtiyaç sahibi ve başarılı gençlere verilecek, TEV ihtiyaç burslarının başvuru süreci başladı. Öğrenciler, 1-31 Ekim tarihleri arasında başvuru yapabilecek.

Alınan bilgiye göre, Türk Eğitim Vakfı  (TEV), 2011 – 2012 öğretim yılında,  yurt içinde 9.000 başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan meslek lisesi öğrencilerine aylık 130 TL, üniversite öğrencilerine aylık 340 TL, master öğrencilerine 630 TL, doktora öğrencilerine ise 950 TL burs verecek.

TEV’in duyurduğu ihtiyaç burslarından yararlanmak için, öğrencilerin 1-31 Ekim 2011 tarihleri arasında www.tev.org.tr web adresinden form doldurmaları gerekli. Öğrencilerin başvuru çıktısını öğretim kurumlarına teslim etmeleri gerekiyor. Kesin sonuçların TEV Genel Müdürlüğünce burs kazanan öğrencilere yazı ile duyurulacağı, ayrıca TEV’in web adresinden de takip edilebileceği belirtildi.

Türk Eğitim Vakfı, 2011 – 2012 öğretim döneminde, öğretim kurumlarınca seçilenlerin yanı sıra, engelli ve yetiştirme yurdunda barınarak yüksek öğrenim görmeye hak kazanan öğrenciler ile doğal afetlerden zarar gören ailelerin öğrenim gören çocuklarına da burs verecek.

Türk Eğitim Vakfı  (TEV), bursiyerlerine parasal destek sağlamanın yanı sıra, sosyal yönden de gelişmelerini sağlamak için faaliyetlerde bulunuyor. Bursiyerler bu amaçla; öğretim dönemi içerisinde, Osmanbey-İstanbul’daki Türk Amerikan Üniversiteliler Derneği’nin İngilizce kursundan ücretsiz faydalanabilecekler. TEV, bursiyerleri için ayrıca staj yeri temin ediyor, dizi toplantılar yaparak, bursiyerlere rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriyor, teknik, moral ve kültür gezileri düzenliyor, ücretsiz sinema, tiyatro, konser ve fuar davetiyesi sağlıyor.

Türkiye’nin en köklü vakıflarından biri olan Türk Eğitim Vakfı  (TEV), kuruluşundan bu yana geçen 44 yıl içinde 185 bin gence eğitim desteği sağladı. Gelecek nesillerin ülkemize her alanda katkı sağlamasının eğitim ile gerçekleşeceğini savunan vakıf, bu yıl yurt içinde 9.000, yurt dışında da 155 gencin eğitimine destek olacak.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir