ÜNİVERSİTE SINAVI İPTAL EDİLEBİLİR

YENİ BİR MAĞDURİYET DAHA  OLUŞABİLİR
Son zamanlarda ne yazık ki ülkemizde yapılan sınavlar güvenilirliğini iyice yitirdi. Kpss den sonra  LYS de de benzer durumların açığa çıkması çalışarak, alın teri dökerek sonuç almaya çalışan yüzbinlerce arkadaşımızı umutsuzluğa itmeye yetti. Kopya iddialarıyla ilgili konuşan ÖSYM yetkilileri, “Sınavların ardından kopya olayları yaşanır. Sınava telefonla girenler, bazı adayların kopya girişimleri olur. Özellikle Diyarbakır, Kars, Ağrı gibi illerden çok ihbar gelir. Tespit ettiklerimizin sınavlarını iptal ederiz. Ancak sınav öncesinde sızdırma olaylarının tespit edilmesi halinde, sınavın tamamı iptal olabilir” değerlendirmesinde bulundu.

Öte yandan KPSS deki soru çalma ve dağıtma girişimlerinin LYS de de daha fazla olduğunu, bunun Doğu ve Güneydoğu ile sınırlı olmadığını daha organize haksızlıkların yaşanmış olabileceğini düşünen adaylar Türkiye’de yapılan tüm sınavların şaibe altına gireceğini belirtiyorlar.

Öte yandan, soruların yanıtlarını sınav sırasında elde ettikleri kesinleşen kişilerin sınavlarının ilerleyen günlerde iptalinin gündeme gelebileceği öğrenildi.
KPSS’deki kopya iddilarını ilk kez dile getiren ancak önceki gün bazı gazetelerde “şüpheli” konumuna düştüğü haberleri yer alan Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise “belirli bir kesim tarafından linç edilmek istendiğini” öne sürdü.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir