Unvan Değişikliği Sınavı İptal

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Ünvan değişikliği sınavı bekleyen binlerce memura soğuk duş. Ayradır beklenen sınav nihayet iptal edildi.  MEB, Unvan Değişikliği Sınavının iptal edildiğini resmi bir yazı ile Valiliklere bildirdi.

Açıklama şöyle:

“Unvan Değişikliği Sınavı” için, 2011 Yılı Unvan Değişikliği Sınavı Başvuru Kılavuzu çerçevesinde 02-13 Mayıs tarihleri arasında başvuru alınmış ve 14 Ağustos 2011 tarihinde yapılacağı duyurulmuştu. 14 Ağustos 2011’de yapılacağı açıklanan ‘Unvan Değişikliği Sınavı’nın, Millî Eğitim Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde yeni bir düzenleme yapılması gerektiğinden ve başvuru tarihi itibariyle son sınıf öğrencisi olup başvuruda bulunamayanların da mağduriyetlerinin giderilmesi amaçlandığından ileri bir tarihe ertelendiği belirtilmişti.

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü; 27.09.2011 tarihli yazıda Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat Ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Bakanlık teşkilatı, görev, yetki ve sorumlulukları yeniden düzenlendiğinden Unvan Değişikliği Sınavı başvurularını iptal ederek, ödenen sınav harcının adaylara iade edileceğini belirtti.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir