WordPress için En İyi Adsense Yerleşimi

Blog sahipleri için reklam geliri elde etmek önemli. Kimi zaman hosting giderlerini karşılamak ve hiç olmazsa harcadığı emeğin parasal olarak az da olsa karşılığını almak için sitelerine reklam alırlar. Reklam geliri hedefleyen ve bu işe yeni başlayanların en çok yanıldığı konu ise Adsense için tema arayışına girmeleridir. İşin daha başında Adsense en fazla tıklanan tema arayışına girerler. Bu işi hallettiklerini düşündüklerinde ise içerik eklemek ancak akıllarına gelir.

İster büyük ölçekli isterse kişisel  ve blog tarzı siteler olsun varoluş amacı Adsense veya reklam geliri kazanmak olmamalıdır. Hele de ilk başlarda büyük meblağlar hayal etmek işi daha baştan kaybetmek demektir. Web sitesinin ilk ve belirleyici amacı; yararlı ve gerekli bilgileri en hızlı ve en etkili, en özgün şekilde en fazla ziyaretçi ile paylaşmak olmalıdır.

Esas olarak reklam geliri elde etmek için de iyi nitelikli, özgün, güncel ve kamuyu ilgilendiren bir site oluşturmak şarttır. Daha açık bir ifadeyle önce site yapmak gereklidir. Site yapmak içinse teknik ve estetik ölçülere uygun bir yapıya kavuşturmak gereklidir.   Demek ki en son web teknolojilerine uygun, değişik platformlara uyumlu, temiz kodlanmış, renk ve grafik uyumlu bir site olmazsa olmazlardandır.

Sitenin hedef kitlesi, hakim olunan ve günlük girilen konular, ziyaretçiyle güçlü etkileşim gibi konular da en iyi şekilde planlanıp uygulanmalıdır.  Buraya kadar anlatılanlar gözünüzü korkutmuş olabilir. Bununla birlikte günümüzde free olarak dağıtılan hazır içerik yönetimi sistemlerinden yararlanabilirsiniz. Tabi ki az önce saydığımız niteliklere uygun bir görse ve içeriksel özellikler taşıması şartıyla.

Dünyada en çok kullanılan gelişmiş blog sistemi belki de artık içerik yönetim sistemi demenin zamanı geldiği WordPress’tir. Açık kaynak olması, ücretli-ücretsiz tema ve eklenti desteği sayesinde gönüllerde taht kuran PHP tabanlı yazılım. Zaten yazımızın başlığı da konumuzun WordPress ile ilgili olduğunu anlatmakta.

Yeterince düşünülmüş, uygun içerik ve uygun tema ile gerekli eklentileri kurulup SEO ayarları yapılmış olan WordPress blogla Adsense geliri elde etmek mümkün. Şimdi gelelim en çok merak edilen WordPress için En İyi Adsense Yerleşimi meselesine…

En İyi Adsense Yerleşimi de aslında Adsense için en iyi WordPress teması arayışına verdiğimiz yanıtla aynı. Önce nitelikli içerik, uygun tema. Bundan sonrası kolay. Keza basit bir kaç teknikle bu yerleşimi en iyi şekilde siteye göre oluşturmak mümkün. İşin aslı Adsense için en uygun yerleşim şu! demekten çok, siteye en uygun Adsense yerleşimi yapmaktır. Bunun için Adsense hesabından alınan reklamlardan T.O yani Tıklanma Oranı en yüksek olan tercih edilmelidir. Demek ki bu reklam çeşide veya boyutu ziyaretçilerimizin daha çok ilgisini çekmektedir.

Deneyimlerimiz göstermiştir ki ziyaretçilere Reklamın vurgulu şekilde gösterilmesi her zaman daha faydalıdır. Keza ziyaretçi kendi ilgisini çekecek reklamı tıklar. Elbetteki her site sahibi Adsense gelirini yükseltmek ister. Ancak doğru olan, reklamlarla yazıların veya görsellerin ayrı ayrı şeyler olduğunun fark edilmesidir.  Yanlışlıkla tıklamaya sevk ettirmek zaten Adsense politikalarına aykırıdır.

Beyazokul.com daki yazıların Linki belirtilerek bir kısmı alıntı yapılabilir. Link belirtmeden ve yazının tümünü almak yasal değildir. 

 

Sevebilirsin...

3 Yanıt

  1. Seocu diyor ki:

    Inove teması wordpress için bence en uygun olan temalardan. Fakat INOVE de son zamanlarda hiç güncellenmemiş.

  2. Dursun Candaş diyor ki:

    Benim de web sayfam var. Bir türlü çok para kazanamıyorum. Ne yapabilirim??

  3. BeyazOkul diyor ki:

    Yeterli oranda günlük ve özgün içerik giriniz. Yazınızqa uygun anahtar kelimeler ekleyiniz. Hedefiniz para kazanmak değil, insanlara yararlı olmak olsun. Gerisi de zamanla gelecektir. Sabırlı olun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir