Yaris mi Jazz mı

B segmentinde otomobil alacakların önündeki seçenekler arttı. Sıfır otomobil piyasasında B segmenti için sadece Jazz ve Yaris değil, Ople Corsa, Pegaut 207, Micra, Colt, Punto, ibiza gibi daha bir çok seçenek bulunmakta. Bize sorasanız halihazırda B segmenti araçları oldukça pahalı fiyatlardan satışa sunuluyor. Geçen yılki fiyatlara göre neredeyse 520 lik artışlarla satışa sunulan otomobillerdeki fiyat artışları daha çok ÖTV ve KDV oranlarındaki artışlara bağlansa da tüketici açısından düşünüldüğünde çok cazip değil.
Otomobil piyasasındaki darlmadan söz edilmişken fiyatların aşırı yükselmiş olması bir tarafa düşürdük denilen araçların donanımlarının da epeyce alt seviyelere çekildiğine dikkat etmekte yarar var. 30 bin tl civarında fiyatla satılan B segmentindeki araçların neredeyse ABS ye bile sahip olmadığını görüyoruz. halbuki AB satandartlarında bir güvenlikli otoda sürücü, yolcu hava yastıkları bir tarafa ESP gibi donanım unsurlarının da yeralması gerekli.
Kısacası Jazz mı yaris mi, colt mu opel mi, Clio mu fieasta mı, Micra mı Punto mu gibi soruların yanıtını araştırmadan önce bu fiyatlara bu donanım seviyesinin az olduğunu belirtmekte yarar var.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Eren diyor ki:

    Arkadaişlar bu arabalar 40 bin lira eder mi? Günümüzde bu paralara avrupada 2. el çok temiz 1-2 yaşında BMV alınır. Ya 45 bin lira yeni yaris… Allah aşkına 45 bin lirayı kim verir bu arabalara? İçi boş donanımı boş 1.2 motor bir çok araba da 30 bin tl den başlıyor. Almayın kardeşim almayın….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir