10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk’ü anma haftasında her sene saat 9:10 da hayat 1 dakikalığına sus pus olur. Sirenler çalar, her vatandaş o an saygısından 1 dakika boyunca yaptığı işi gücü bırakır ve atasını anar. Mustafa Kemal bizler için bir kurtarıcı, yeni sistemi getiren ve cumhuriyeti kuran bir yenilikçi, modern inkılaplarıyla bir devlet adamı, sözleriyle bir alim, savaştaki cesareti ve zekasıyla müthiş bir komutandı.

Onu her yıl 10 kasım haftasında okullarımızda anıyor ve özlüyoruz. Mustafa Kemal, Türk milleti için büyük bir şans, büyük bir onurdu. Vatanın her köşesinin işgal edildiği bir anda millete cesaret aşılayan, bizlerin zafere koşmasını sağlayan bir komutandı.

Sadece savaşı kazanmadı. Aynı zamanda bir devlet kurdu.

Mustafa Kemal yalnızca cephede savaşmadı aslında. Bizlere hak ve hürriyet yolunu gösterdi, kadınlarımıza haklar tanıdı, toplumun tüm yönlerinde yeniliklerle ve ilerlemelerle yer verdi. Halkın yönetime katılmasını sağladı, kılık kıyafetten eğitim öğretime kadar türlü türlü modernleşme ve gelişme hareketleriyle adeta çağ atlamamızı sağladı.

Ruhu şad olsun, Allah rahmet eylesin. Hakkı ödenmez bir lider, bir komutan ve bir devlet adamı…


10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası


10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası
YORUMLAR

 1. Melisa dedi ki:

  Atatürk’ün nüfus cüzdanı resmini görünce çok duygulandım. Ey büyük lider, senden daha vicdanlı, ülkesini seven başka bir lider gelmez dünyaya.

 2. Alpaslan dedi ki:

  Atatürk’ü toplumumuza tam olarak anlatalım ki ufukta her gün güneşi görebilelim. Törenimiz için şimdeden iyi çalışmalar diliyorum.

 3. ÖZGÜRCAN dedi ki:

  Beyaz okul, güzel okul . Her aman, her daim ATATÜRKÇÜ VE DEVRİMCİYİZ. TEBRİKLER

 4. Ferdal dedi ki:

  Göstermiş olduğunuz bu duyarlılıktan dolayı çok mutlu oldum. İşlerinizde kolaylıklar diliyorum. Saygılar

 5. BeyazOkul dedi ki:

  Ferdal bey sitemize göstermiş olduğunuz övgü ve özellikle duyarlılığınız için teşekkür ederiz. Atatürk’ü anmak ifadesini tercih edeceğimizi belirtir, iyi günler dileriz.

 6. Ferdal dedi ki:

  Beyaz Okul’u duruşundan dolayı kutluyorum. Atatürk’ü anma yerine Atatürk’ü anmak yada Atatürk’ anlamak denmesini daha uygun bulduğumu da belirtmek istiyorum.

 7. Lena dedi ki:

  Atatürkçülük bu gun bütün dünyanın ihtiyaç duyduğu yurtta sulh cihanda sulh anlayışını hedef almıştır. Bu söze bağlı kalmayan iktidarlar gaflet içindedirler

 8. bilgen dedi ki:

  özlemle anıyoruz….