19 Mayıs Konuşma Metni

Bu gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençliğe ithaf ettiği bir gündür. Bu gün spor ve gençlik bayramıdır. Bugün Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramıdır. Kısacası bugün tam 3 bayramın gizli olduğu şanlı bir gündür. Mustafa Kemal Atatürk’ün kutlu ve şanlı direnişinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Samsun’a çıkışının yıl dönümüdür. Bugün, bir halkın direnişi ve bütün dünyaya simge oluşunun günüdür.

Milletimizin asaleti ve onuru ile üstesinden geldiği Kurtuluş Savaşından sonra artık bugün bizim için çok değerli bir gün olmuş ve kutlanmaya değer görülmüştür. Atamız: “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.” Demektedir. İşte bu değerli söze layık olmanız ve eğitiminizi en güzel noktalarda tamamlamanız gerekiyor.

Çünkü bu gün size tevdi edilmiş bir görevin de olduğunu hatırlatan gündür. Şanlı Türk Milletinin en güçlü olması gerektiği bir günde, siz gençlere çok büyük işler düşüyor. Daha güçlü ve daha zeki bir gençlik olmak için elinizden geleni yapmalısınız.

Değerli öğretmen dostlarım, daha çağdaş, modern, zeki ve atılgan bir gençlik inşa etmek sizlerin ellerinde. Daha fazla çalışmak ve onları Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençleri yapmak için elimizden geleni yapmalıyız. Çünkü 19 Mayısın ruhuna, yeni gençliğimiz sahip çıkacak. Sizi bu düşüncelerimle selamlıyor, saygılar diliyorum.

Uyarı:

Bu konuşma beyazokul.com da yayınlanmıştır telif hakkı olan içeriklerdir. Herhangi bir şekilde medyaya, basın açıklamasında kullanılacaksa sözlü, ya da yazılı olarak kullanmamanız gerekmektedir.. Telif hakları ile korunan içeriklerimiz bulunmaktadır, aksi durumlarda gerekli mevzuat hükümleri için başvuru yapılmaktadır.

Beyazokul.com


19 Mayıs Konuşma Metni


19 Mayıs Konuşma Metni
YORUMLAR

 1. Sedat dedi ki:

  19 Mayıs Ruhuyla gençliğin aşamayacağı hiç bir sorun olmaz.

 2. Fatih dedi ki:

  19 Mayıs bir başlangıçtır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ölümsüzlüğünün başkentidir.

 3. Aslıhan dedi ki:

  Teşekkürler çok kısa ve öz bir konuşma metni olmuş. İşime çok yaradı.

 4. Mahir dedi ki:

  19 Mayıs Konuşma Metni bence çok güzel olmuş.

 5. Kemal dedi ki:

  Güzel bir konuşma metni olmuş. Teşekkürler.