24 Kasım Öğretmenler Günü Yazıları Kısa

Socrates; Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. sözüyle, insanlığın geleceğinin öğretmenlere bağlı olduğunu vurgulamıştır.

Sokrat’ın bu sözü, eğitimin önemini anlatmak için söylediği de düşünülebilir. Evet doğrudur, insanlığın geleceğine şekil verecek bilim, teknoloji ve sanattaki başarının tek yolu eğitimdir. Yaşamda böylesine önemli bir önemi olan olgunun gelecek nesillere doğru ve etkili anlatılması ise öğretmenlere bağlıdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü Yazıları bu nedenle çok önem sunmaktadır. Öğretmenlerimize ve öğretmenliğe verilen değerin çok iyi anlatılması ve yazılması gereklidir.

Öğretmenler, eğitim ve öğretimin en önemli parçasıdır. Çağdaş eğitim sistemlerinde rehberliği ile öne çıkan öğretmenlik mesleği, insanlık var olduğunca önemini koruyacaktır. Ulu önder Atatürk; “Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir.” demiştir. Öğretmenlere verilen önemi anlatması açısından çok değerli bir sözdür bu.

24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenlik mesleğinin önemi ve saygınlığına dikkat çekmek için kutlanmaktadır. Sadece 24 Kasım değil, bütün zamanlarda bu itibar ve saygınlığın devam ettirilmesi, toplumların geleceği açısından çok önemlidir. Öğretmenlerin de bir zamanlar öğretmenleri olduğunu düşünecek olursak, bu kutsal mesleğin sonsuzluğunu daha iyi anlamış oluruz.

Ünlü Rus yazar Anton Çehov; “Öğretmenler için kimseye sağlanmayan olanakları yaratmak zorundayız. Bunu da bir an önce yapmalıyız; çünkü halk, her yönden yeterli bir eğitim görmezse, devlet, yeterince pişirilmemiş tuğlalardan örülen bir ev gibi çöküverir. Öğretmen, bir sanatçı gibi, işine büyük bir tutkuyla aşık olmalıdır.” der. Bu anlatımdan anlaşılacak tek şey aslında öğretmenlere verilen değerin en üst düzeyde tutulması olmalıdır.

Bizlere verdikleri emekler, kattıkları değerler için geçmişteki ve şimdiki zamanlarda öğretmenlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 24 Kasım Öğretmenler Günü, tüm öğretmenlerimize kutlu olsun!..

Bu Yazılar da Hoşunuza Gidebilir:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

manisa mutlu son masaj sakarya mutlu son masaj sanliurfa mutlu son masaj tekirdag mutlu son masaj trabzon mutlu son masaj
lara escort