Consent Preferences 24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı | Beyaz Okul

24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı

Öğretmenlik, dünyanın en kutsal mesleğidir. Yeni bir neslin inşasında öğretmenlerin rolü çok büyüktür. Onların açtığı izde yürümek ve bilgilerinden, tecrübelerinden istifade etmek son derece önemlidir. Aynı zamanda bunun sonunda onlara müteşekkir olmak da gerekir. Tabii ki, 24 Kasım bu bağlamda, teşekkür etmek için çok büyük bir fırsattır.

Elbette onların sadece bir günde hatırlanmaması gerekir ancak bu özel gün de onların ne kadar değerli olduklarını göstermek için önemlidir. 24 Kasım’da öğretmenlerimize çok değerli hediyeler vermemiz gerekir. Bu hediyelerin, illa ki çok yüksek meblağlar olmasına gerek yok. Onların değerini göstermek için çok mükemmel bir şiir, bir çiçek veya bir el öpmesi, onlar için dünyanın en kıymetli hediyelerdir.

24 Kasım, sadece ülkemizde bu tarihte kutlanır ancak diğer ülkelerde farklı tarihlerde olabilir. Mesela genelde Arap ülkeleri ve Afrika ülkelerinde 28 Şubat, Öğretmenler günü olarak kutlanırken, UNESCO tarafından ise 1994 yılından itibaren 5 Ekim, Öğretmenler Günü olarak belirlenmiş durumda. Bu özel günde, çeşitli etkinlikler ve kompozisyon yarışmaları yapılmaktadır.


24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı


24 Kasım Öğretmenler Günü İle İlgili Yazı
YORUMLAR

 1. Nursel dedi ki:

  ÖĞRETMENLER GÜNÜ…
  Öğretmenler Günü şudur…
  Yarın kutlanılacak birşey varsa benim için hayatın bana verdiği en güzel hediyeler olan çocuklardır.
  Ve bizzat hediyenin en güzelini doğurup büyütüp ellerime veren annelerin varlığı…
  Hepinizi tebrik ediyorum.Bana sizin varlığınızdan ve sevgiyle saygıyla yönelen davranışlarınızdan güzel hediye olamaz.
  Yarın da bugün kadar güzel olacak o yüzden…
  Emin olun…

 2. Melissa dedi ki:

  Öğretmenler Günü aslında çok önemli bir gündür. Öğretmenler günü için ben öğretmenime şiir yazdım, onu armağan edeceğim. Buraya yazarsam olmaz. Öğretmenim beyazokul.com u okuyabilir sürprizi bozulur :)