Consent Preferences 29 Ekim Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

29 Ekim Hakkında Kompozisyon

Ülkemizde kutladığımız resmi bayramların çoğunluğu kurtuluş mücadelesinin verildiği dönemlerden günümüze kadar gelmektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 29 Ekim 1923 yılında ilan edilen cumhuriyetin önemini belirtmek için en büyük bayram bugündür demiştir. Bu sözünü ile cumhuriyetin ilan edildiği tarihten 10 yıl sonraki 10. yıl kutlamalarındaki 10. yıl nutkunda dile getirmiştir.

Ülke olarak çok zorlu bir süreç yaşadığımız dönemlerde Atatürk bizlerin geleceğini teminat altına almak için çok mücadele etmiştir. Tüm mücadelelere rağmen bizlere böyle bir bayramı hediye etmiştir. Sadece bir günlük bir bayram olarak ifade etmek yetersiz kalacaktır. Aynı zamanda ülkemizi yönetecek olan kişileri seçebildiğimiz bir sisteme geçtiğimiz günü kutlamaktayız.

Her yıl 29 Ekim günü Atamızın bizlere hediye ettiği bu bayram, tüm yurttaşlarımızın ülke yönetimine katılmak için aday olabileceği, aynı zamanda aday olan yöneticilere oy vererek yurttaşların kararlarıyla yönetildiği bir süreci yaşamaktayız. Yıl içerisinde kutladığım resmi tatillerin sonuncusu olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenli olarak kutlanmaktadır. Bu kutlamaları içeriğini ve Atamızın söylediklerini göz önünde bulundurarak daha güçlü şekilde kutlamamız için en büyük sebebimizdir.


29 Ekim Hakkında Kompozisyon


29 Ekim Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.