Consent Preferences 29 Ekim Öğretmen Konuşma Metni Örneği | Beyaz Okul

29 Ekim Öğretmen Konuşma Metni Örneği

29 Ekim öğretmen konuşması nasıl olmalıdır? 29 Ekim öğretmen konuşma metni örneği: İnternette Belirli günler ve haftalarla ilgili hazır konuşma metinleri var. Bu metinleri alıp düzenleyip, okul ve kişi isimlerini değiştirip okumak tabi ki büyük kolaylık. Ancak özellikle Milli Bayramlar için özel bir çaba yapmak, öğrenciler ve okul için özel olarak yazıldığı izlenimi veren coşkulu yazılar hazırlamak önemli. Bu bağlamda okul müdürü ve öğretmenler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yapacakları konuşmaları kendileri hazırlamalı ve konuşma hazırlığı yapmalıdır.

29 Ekim öğretmen konuşması nasıl olmalıdır?

Öncelikle sene başı öğretmenler kurulu toplantısında belirlenen görevlendirmeler doğrultusunda bir hazırlık takvimi belirlenmelidir. Bu çalışmalar son haftaya sığdırılmamalıdır. Konuşmayı yapan öğretmenin konuşma metnini mümkünse 20 Ekim tarihinde hazır etmelidir. Bu hazırlık hem iyi okuma hem de yazının içeriğinin her defasında gözden geçirilmesi anlamında faydalıdır. Konuşma metni  Türkçe dil kurallarına uygun, anlatım bozukluğundan arındırılmış, özlü ve kısa olmalıdır.

Giriş, gelişme bölümlerinden oluşmalı, beylik ifadelerden çok yeni söylenmiş, okuyan tarafından hazırlandığı belli olan bir üslup kullanılmalıdır. 29 Ekim öğretmen konuşması, Cumhuriyet’in tanımından, özelliklerinden, diğer yönetim şekillerinden farklarından ve ilan edilmesi sürecinden söz etmelidir. 29 Ekim öğretmen konuşma metni, başta Atatürk’ün Cumhuriyet yönetimi hakkındaki bir sözünü içermelidir. Konuşmada Türkiye Cumhuriyeti vurgusu öne çıkarılmalıdır.

29 Ekim öğretmen konuşma metni örneği 2020

Sayın….,
Sevgili çocuklar…
Bu gün 29 Ekim 2020 yani Cumhuriyetimizin kurulduğu gün. Zorluklar içinde yokluk içinde sefalet içinde hatta düşmanların içinde kurduğumuz cumhuriyet fidanı bugün büyüdü ağaç oldu, orman oldu. Demokrasi suyu ile büyüyen cumhuriyet ormanımız dünya devletlerine örnek oldu.

Aziz milletimizin ve Atatürk’ün sayesinde birer birer gelişmelerimizi tamamladık. Seçme ve seçilme haklarıyla zengin fakir demeden, genç yaşlı kadın erkek demeden cumhuriyet sayesinde hepimiz aynı ve eşit haklara sahip olduk.

Bugünü bizlere armağan eden Atamıza sonsuz saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Beyazokul.com


29 Ekim Öğretmen Konuşma Metni Örneği


29 Ekim Öğretmen Konuşma Metni Örneği
YORUMLAR

  1. Jale dedi ki:

    Teşekkürler. Milli bayramlara gereken önem verilmelidir.

  2. Ceren dedi ki:

    Cumhuriyetimizin kıymetini bilelim. Çok iyi hazırlanmış bir konuşma metni. Teşekkürler.