Consent Preferences Ağaçları Korumak Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Ağaçları Korumak Hakkında Kompozisyon

Ağaçları Korumak Hakkında Kompozisyon örneğimiz, sizler için yardımcı bir kaynak niteliği taşıyacaktır. Özellikle ilk ve ortaokul öğrencilerinin faydalanabileceği bir kompozisyon örneğidir.

Ağaçları Korumak Kompozisyonu

İnsanların yaşamlarını düzenleyen pek çok hukuki hakları vardır. Hukuki hakların yanlarında yazılı olmayan kurallar da mevcuttur. Ancak ağaçların ve hayvanların ağzı ve dilinin olmayışının yanında insanlar gibi haklarının olmaması onlara zarar verilmesi anlamına gelmemelidir. Ne yazık ki bilinçsiz kişiler tarafından ağaçlara yeterli özen gösterilmeyerek tahrip edilebiliyor ve yok edilebiliyorlar.

Doğal dengenin sağlanması açısından ağaçların çok fazla önemi vardır. İnsanlar için hem meyveleriyle hem de oksijen üretimindeki katkılarından dolayı ağaçların varlığı büyük bir nimettir. Bizim ve doğal dengenin sağlanması açısından ağaçları tıpkı insanları koruduğumuz gibi korumalıyız. Yaş kesmenin baş kesmek olduğu düşüncesiyle hareket etmeliyiz.

Kendi imkanlarıyla, kendilerini koruyamayacak olan ağaçları koruyarak onlarında doğaya vereceği katkılardan istifade etmeliyiz. Doğada bulunan tüm yeşilliklerin insanlara sayamayacağımız kadar çok katkısı bulunmaktadır. En önemlisi ise doğal dengenin korunmasıdır. Doğa zincirleme bir silsile üzerine kurulu düzenden ibarettir. Biri zarar görürse hepsinin etkileneceğinden doğayı korumak bizim en önemli görevimizdir. Doğadaki ağaçların korunması da bu hususun en önemli parçalarından sadece bir tanesidir.


Ağaçları Korumak Hakkında Kompozisyon


Ağaçları Korumak Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.