Consent Preferences Albert Einstein Hakkında Yazı | Beyaz Okul

Albert Einsteindan Öğütler

İnsanlık tarihinin kuşkusuz en önemli bilim insanlarından biridir Albert Einstein. Aynı zamanda bir dahi olarak görülür. Böylesine önemli bir insanın yaşamla ilgili görüşleri elbetteki çok önemlidir. Teorik fizikçi, filozof ve yazar olan Albert Einstein başarılı olmanın özeti olabilecek önerilerini paylaşmış.

Einstein’dan 10 Hayat Dersi 

Merak Et ve Merakının Peşinden Git!
Albert Einstein, insanların başarılı olabilmeleri için o işte meraklarının ilgilerinin olması gerektiğini savunmuştur. Meraklarının ve hayallerinin peşinden koşan insanlar başarmak için adım adım öndedirler.

Azim paha biçilmezdir diyen Albert Einstein,:
Başarı benim zekamdan gelmiyor. Esas başarı azmetmek ve sabırla bir gaye için uğraşabilmektir. Uğraş ve azim insanı başarıya götürür.

Bugüne odaklanın!
Albert Einstein yalnızca bir şeye odaklanmanın öneminden bahsetmiştir. Bir koltukta 2 adet karpuzun taşınamayacağı gibi 2 hedef insanı yoldan çıkarabilir.

Hayal gücü güç verir
Düşünmekten korkmayın, hatalardan ve kafanızda hayal kurmaktan çekinmeyin. Yaratıcı fikirlerin can suyudur düş kurabilmek.

Hata Yapın.
Albert Einstein’den  5. öneri yine ders niteliğinde: Yanlış yaparım diye korkarsanız doğruyu bulmanız imkansızlaşır. Deneyerek ve yeri gelince yanılarak doğru yola ulaşabilirsiniz.

An’ı Yaşayın!
Geçmişten hayıflanmak, düne takılmak yerine şu anı yaşamanızda fayda var.

Değer yaratın
Sadece hırsa paraya başarıya vs odaklanmayın kendinize bir şeyler katın.

Farklı sonuçlar beklemeyin
Aynı yöntemi deneyip sürekli aynı kuralları test edip farklı neticeler çıkmasını beklemenizin bir anlamı yok.

Bilgi Deneyimden Gelir
Görüp geçirdiklerimiz deneyimlerimiz yaşadıklarımız bize rehber olacaktır.

Kuralları Öğrenin, Daha İyi Oynayın!
Belki çok zekisinizdir, yetenekli de olabilirsiniz, hatta bu konuda tek de olabilirsiniz. Ne yaparsanız yapın ama oyunu, o oyunun kurallarına göre sürdürün.

Yeni yılının ilk gününde Albert Einstein’den  yaşamla ilgili çok önemli bilgileri paylaşmak istedik. Yeni yılın tüm eğitim – öğretim ailemize mutluluklar getirmesini diliyoruz.


Albert Einsteindan Öğütler


Albert Einsteindan Öğütler
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.