Consent Preferences Azim Hakkında Kompozisyon | Beyaz Okul

Azim Hakkında Kompozisyon

Azim hakkında kompozisyon yazımız sayesinde, etkili bir kompozisyonunuz olacaktır. İnsanların hayatları sürekli mücadelelerle geçer. Kimimiz istediğimizi elde etmek için günlerce aylarca çalışırız, kimimiz fazla zorlanmadan elde edebiliriz. Ancak bir konuda gerçekten isteyip istemediğimiz de çok önemlidir. Örneğin eğitim hayatımızda, öğretmen olmak istiyoruz, bunun için üniversite sınavına girdik ve kazanamadık. Eğer hayalimizi kovalamayı orada bırakırsak bir daha asla cesaret edip geri dönemeyebiliriz.

Azim insanlar için çok önemlidir. İstediğim, hedeflerimiz arasına aldığımız bir konuda başarıyı elde edebilmemiz için azimli olmaktan başka çaremiz yoktur. Ayağımıza takılan ilk taşta pes edersek, hayatımız boyunca kolayca yorulup pes eder ve hedeflerimize ulaşamayız. Hedeflerine ulaşamayan bir insan da istediği şekilde mutlu ve huzurlu bir hayat sürdüremez.

Azim Hakkında Kompozisyon

Hedef belirleyen, belirlediği hedefe varması için aşılacak yolları ve engelleri belirleyen birey azmederse hedefine ulaşır. Birinci gün ulaşamazsa ikinci gün muhakkak ulaşır. Azim konusunda yeterli özen göstermeyen bireyler ise başkalarının başarılarını izleyerek iç çeker. Azimli bir birey başarabildiği her olayda daha da güçlenerek kendisine olan güveni yerine gelir. Güveni yerine geldikten sonra daha zorlu hedeflerine azimle yürüyerek teker teker hepsini gerçekleştirir.


Azim Hakkında Kompozisyon


Azim Hakkında Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.