Barış İle İlgili Kompozisyon

İnsanların bir arada yaşayabilmeleri için huzur ortamının sağlanması gerekir. Aksi takdirde gücü fazla olan kişiler, diğerlerine karşı baskın bir sistem oluşturacaklardır. Güven ortamın sağlanmasının da en temel maddesi barışın olmasıdır. Barışın olmadığı yerde huzurdan ve insanların mutluluğundan söz edilemez. İki taraf arasında barışın söz konusu olması, yaşayan insanların güvenli bir ortam oluşmasıyla daha rahat hayat sürebilecekleri anlamına gelir.

Barış dünya tarihinde her dönem için çok büyük öneme sahiptir. Savaşarak insanların hırsları yüzünden çok sayıda insan kaybedilmiştir. Halen de günümüzde kayıplar sürmektedir. Barış ortamı içerisinde yaşanmış olsa dünya üzerinde yaşayan herkese yeterli alana ve kaynağa sahiptir.

Huzurlu bir ortamda barış ile yaşayan insanlar silahlara ayırdıkları bilgiyi ve ham maddeyi sağlık veya insanlık için faydalı olan şeylere kullansalar dünya üzerinde kimsenin bir problemi kalmazdı. Dünyada yaşanılan savaşların da barışların da; ülke yönetimlerinden bireylere kadar herkesin sorumluluğunun olduğunu unutmamalıyız. Bir bireyin atacağı adım, binlerce bireyin hayatını değiştirebilir. Bir deyim var bir nal bir atı kurtarır şeklinde işte durum aynen öyledir bir birey barışın gelmesini sağlayabilir.

Barış Neden Önemlidir?

Barış olmaz ise toplumda çöküş olur, ekonomi çöker, mutluluklar sona erer çünkü artık herkes canının derdine düşmüştür. Sağlık ve eğitim hizmetleri durur. Seyehat başta olmak üzere birçok hak ve özgürlükler sınırlandırılır.


Barış İle İlgili Kompozisyon


Barış İle İlgili Kompozisyon
YORUMLAR

  1. Beybi 😛 dedi ki:

    Çok güzelllll