Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon

Bir insanı bazen büyütürsün, ona yardım edersin, seversin, maddi manevi açıdan elinden geleni yaparsın ama sonuç hüsran olabilir. Ne yaparsanız yapın, sonuç beklemediğiniz şekilde sonuçlanabilir. İşte bu tür insanlar için besle kargayı oysun gözünü denir. Çünkü, bu kadar meşakkatli durumlar sonunda, bir anda arkanızı döndüğünüzde hiç beklemediğimiz planlar, olaylar silsilesi ile karşı karşıya bırakır ki belki de hayatınız artık geriye dönülemez bir noktaya gelebilir.

İnsanlara hak ettiği değeri vermemiz gerekir. Ne azını ne de fazlasını. Çünkü gün gelir o insanlar bir anda yaptığımız onca fedakarlığı yüzünüze bakarak zayi yani boşa çıkarır ki, bizi hayal kırıklığına uğratır. Bir insana iyilik yapmayın denemez elbette ama iyiliği dahi dikkatli ve yerinde yapmak gerekir. Aşırı derecede, insanlara güvenmemeniz de gerekir ve her insan için bir köşede “acabalar” bırakmayı da unutmayalım.

Kişiye göre muamele yapmak yerine, yer ve zamana ve bir de kendi kişiliğine göre muamele etmeliyiz. Çünkü, yarın ne olacağını ve kimin ne yapacağını asla bilemezsiniz. Hiç yapmaz dediğiniz biri bir anda sizi en fazla olumsuz etkileyen kişiye dönüşebilir. Her şey kararında ve ölçülü olmalı sırtımızı sadece bir insana dayayıp sonuna kadar ona güvenmemiz doğru bir yaklaşım değildir.


Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon


Besle Kargayı Oysun Gözünü Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.