Consent Preferences Bilim ve Teknoloji Haftası Hakkında Yazı | Beyaz Okul

Bilim ve Teknoloji Haftası Hakkında Yazı

Bilim ve Teknoloji Haftası ( 8 -14 Mart )

Bilim, insanların ve canlılığın devamı için önemli olan bilgileri barındıran kocaman bir okyanustur. Kimi zaman coğrafyada, kimi zaman kimyada, kimi zamansa fizikte kendini gösterir. Gün gelir matematikte ve diğer alanlarda kendisini hissettirir. En önemlisi de tıp alanında en fazla ihtiyaç duyduğumuz alan oluverir. Teknoloji ise, bilimin gölgesinde kendine bir yaşam alanı geliştiren ve bilimin meyvesi ile ayakta duran ve büyüyen bir alandır. Her iki kavram da çok önemlidir.

Zira insanların yaşamlarını daha anlamlı daha eğlenceli ve daha sağlıklı bir noktaya getirmektedirler. Aslında buna ters olan yanları da var mıdır? Elbette vardır. Kötüye kullanılan her bilim ve teknoloji ürünü buna birer nedendir. Aslında bu konuyu teknolojinin yararları ve zararları adlı yazımızda detaylıca anlatmıştık Ancak her şeye rağmen bilim ve teknoloji olmadan, insanın yaşamı ya hiç olmaz ya da olsa bile düşük profilde olur.

Bilim ve Teknoloji Haftası

Ülkemizde ve Dünya’da her yıl 8-14 Mart arasında bu iki kavramın önemini vurgulamak üzere kutlamalar yapılır. Bilim ve Teknoloji haftası olarak kutlanan bu etkinlikler, çocukların ve gençlerin bu iki kavrama karşı daha hassas ve daha fazla yönelim içerisinde olmalarını sağlar. İnsanların geleceklerini ilgilendiren bilim ve teknolojinin dünü, bugünü ve yarını üzerinde çeşitli değerlendirmeler yapılır ve sonuç olarak bilim ve teknoloji bilinci uyandırılır.

Günümüzün bilim ve teknoloji günü olduğu düşünüldüğünde, aslında bu bilincin uyandırılmasının hayati olduğunu kolaylıkla söyleyebiliriz.

Beyazokul.com


Bilim ve Teknoloji Haftası Hakkında Yazı


Bilim ve Teknoloji Haftası Hakkında Yazı
YORUMLAR

  1. vejdın dedi ki:

    bılım ve teknolojı haftasının olması çok guzel

  2. vecdın dedi ki:

    bılım ve teknolojı haftası butun ınsanlar ıçın çok önemı bır hafta.çunku bu hafta ınsanların hayatlarında çok önemlı gelımeler oldu

  3. Gani dedi ki:

    Bilim ve teknoloji Haftası gerçekten sönük geçiyor. Memleketimin güzel insanlarının bilim ve teknolojiden daha çok yaralanması için daha çok bilgilenmesi gerekli. Artık bilim ve teknolojideki gelişmeleri izleyebilecek huzura ve refaha ihtiyaç var. Büyüklerimiz lütfen bu işlerle uğraşsın.