Consent Preferences Charlie Chaplin Kimdir Kısaca Hayatı | Beyaz Okul

Charlie Chaplin Kimdir Kısaca Hayatı

26.12.2017
A+
A-
Charlie Chaplin Kimdir Kısaca Hayatı

Siyah beyaz ekranların güldüren yüzü Charlie Chaplin, oldukça yakışıklı ve son derece mütevazi bir kişiliktir. Ekrandaki çirkin yüzüne ve gülen yüzüne bakıp, bu yönde bir kişilik tahlili yapmak hiç de doğru olmayacaktır. Zira, kendisi, aslında bu sessiz güldürme sanatını icra ederken, gülmekten hoşlanmadığı için ve konuşmayı pek sevmediği için yaptığını ifade etmiştir. Evet, o Charlie Chaplin, İngiliz asıllı müzik bestecisi ve tiyatro oyuncusu, 1889 yılında dünyaya geldi.

Şarlo Tramp karakteri ile 7’den 70’e herkesi hiç konuşmadan, sadece taklitlerle güldürebilen bu sanatçı, ABD sinemasına girerek çok daha değerli işler çıkarmıştır. 1914 yılına gelindiğinde ABD sinemaları için çektiği Making A Living filmi ile harika bir tepki almış ve daha sonra Venedik Oto Yarışı filminden de bir rol kapmıştır.

Charlie Chaplin, daha çok bastonu elinde bir orta yaşlı karakteri canlandırırken, aslında vermek istediği mesajlar da hep o orta yaşlı duruşu ve bastonlu yürüyüşü altında idi. Bununla birlikte, 4’ü resmi olmak üzere 7 eşinin ve 18’in üzerinde çocuğunun olduğu da ifade ediliyor. 1977 yılında 88 yaşında iken dünyaya veda etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.