Consent Preferences Birlikten Kuvvet Doğar Kompozisyon | Beyaz Okul

Birlikten Kuvvet Doğar Kompozisyon

Birlik ve beraberliğin önemini belirtmek için atalarımız bir elin nesi var iki elin sesi var demişler. Birliğin insanların eksik yanlarının birbirleri sayesinde kapatılarak daha güçlü olabileceği anlamını çıkarabiliriz. Tek bir birey olarak toplumda birçok ihtiyacımızı karşılayamayacağımız gibi yalnız kalarak eksiklerimizle baş başa kalırız.

Yapılacak bir işimiz olduğu zaman eşimiz dostumuzla birlik olarak bu işimizi çok daha kısa sürede halledebiliriz. Tek başımıza gücümüzün ya da yeteneklerimizin eksik kaldığı konularda birlik ve beraberlik içinde olduğumuz insanlar bizi tamamlayarak daha sağlam bir iş ortaya koyabiliriz. Böylelikle hem kısa bir süre içerisinde işin tamamlanması hem de birbirinden farklı bireylerin güçlerini birleştirmesiyle daha doğru iş çıkarabiliriz.

Birlikten kuvvet doğar sözüne bir örnek verelim. Kurban bayramında birkaç akraba bir araya gelerek kurban almak için pazara gidilir. Herkesin arabası veya araç kullanma yeteneği olmayabilir. İçlerinden bir tanesinin arabası olması demek hepsinin aynı araçla gidebileceği dolayısıyla hepsinin arabası varmış gibi oluyor diyebilir. Diğer tüm aşamaları da böyle düşünebiliriz, bir tanesinin kasaplık yeteneğinin olması işi halletmeleri için gerekli yeteneğin birlikle sağladıklarını söyleyebiliriz.

Birlik ve Beraberlik Neden Önemlidir?

Birlik ve beraberlik toplumsal dayanışma anlamına gelir. İnsanlar çoğu şeyi tek başına yapabilme kabiliyetine sahip olmadığı için her zaman birbirine ihtiyaç duyar. Bu da birlik ve beraberliği gerektirir.


Birlikten Kuvvet Doğar Kompozisyon


Birlikten Kuvvet Doğar Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.