Bu Dünya Sultan Süleymana Bile Kalmadı Kompozisyon

İnsanlar yaşamları boyunca hiç ölmeyecekmiş gibi hayatlarına devam ederler. Sürekli dünya telaşı içerisinde oldukları için maddi kazanım elde etme çabasıyla ömürleri geçer. Bu şekilde hayatını sürdüren insanlar için dünya Sultan Süleyman’a bile kalmadı denilmektedir. Yani dünya üzerinde pek çok kişinin tanıdığı güçlü bir insan olmasına rağmen o bile ölümü tatmıştır.

Dünya üzerinden gelip göçeceğimiz unutmadan yaşantımızı sürdürmeliyiz. Aksi takdirde bir yaprak gibi havada savrulup kaybolup gideriz. Uzun gibi sandığımız ömrümüzde geriye dönüp baktığımızda mevcut yaşımıza bile ne ara geldik demekteyiz. Su gibi akıp giden zamanı durduramayacağımız için su gibi akıp kaybolmamak için öbür dünyamızı da düşünmeliyiz.

Yaşantısına hayretle baktığımız zengin, güçlü, meşhur kişilerin bir gün gelip ölümlerini gördüğümüzde vay be o da ölmüş diyoruz. İşte bizde bir gün onlar gibi göçüp gideceğiz. Dünyayı bizimmiş gibi görmek yerine paylaşmayı ve yardıma ihtiyacı olanlara yardım ederek iyi bir insan olarak hayatımızı sürdürmeyi başarmalıyız. İyi birisi olarak göçüp gideceğimiz günü aklımızdan çıkarmadığımız takdirde doğru olanı yapabiliriz.


Bu Dünya Sultan Süleymana Bile Kalmadı Kompozisyon


Bu Dünya Sultan Süleymana Bile Kalmadı Kompozisyon
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.