Büyüme Gelişme ve Uyku Hikayesi

Büyüme, Gelişme ve Uyku Hikayesi

Büyüme, gelişme ve uyku, insanın ve diğer canlıların doğal özelliklerinden biridir. Bu konuda sizinle bir hikayeyi paylaşmak isteriz. Günlerden bir gün bir ülkede çok zengin ve kudretli bir hükümdar varmış. Bu hükümdarın bir de kızı varmış. Kızı gün geçtikçe büyüyormuş ve gelişiyormuş.

Bir süre sonra artık o kadar gelişip büyümüş ve serpilmiş ki, insanlar tarafından nazar değmiş ve bir uykuya dalmış. Bu uyku birkaç gün sürmüş ve Kralın gerçekten de canını sıkmaya ve psikolojisinin bozulmasına neden olmuş.

Günler ayları, aylar da yılları kovalamış ve genç kıza dönüşmüş. O kadar büyümüş ve gelişmiş ki, uykusunda bile güzelliği dillere destan olmuş. İşte padişah artık ferman eylemiş. Kim eğer kızımı uyandırırsa, hem hazinemden hediyeler sunacak hem de ülkenin bir kısmının yönetimini ona vereceğim. Aynı zamanda kızım isterse de onunla evlenmesini sağlayacağım demiş.

Bu fermanı duyan keloğlan gelmiş ve bunun için başvurusunu yapmış. Tabii ki, fermanda eğer başvuranlar uyandıramazsa, kellelerinden olacağını da biliyormuş Keloğlan. Ama yine de kendine aşırı özgüven duyarak gelmiş ve tarhana çorbasını yaparak sultana bir de şarkı söyleyerek onu uyandırmayı denemiş. Bunu da bir süre başarmış ve sultan, bu sese hayran olmuş ve Keloğlan ile evlenmeyi kabul etmiş. Zenginlik ve mala sahip olmakla birlikte sultanla da evlenerek hayatının geri kalanını çok güzel şekilde devam ettirmiş.

Beyazokul.com


Büyüme Gelişme ve Uyku Hikayesi


Büyüme Gelişme ve Uyku Hikayesi
YORUMLAR

 1. Ahmet Demirci dedi ki:

  Web sayfanızda gerçekten güzel konulara yer veriyorusunuz. Çok teşekkür ederiz.

 2. Çetin dedi ki:

  Uyku insanın hayatında önemli bir yer tutar. Uyku problemleri hakkında bilgi edinmek gerek. Uyku sorunlarıyla başa çıkma konusunda bilgilenirseniz iyi bir uyku düzeni olur…

 3. BeyazOkul dedi ki:

  Cafer bey,
  İlk önce bir hastanenin psikiyatri servisine gidiniz. Onlar sizi gerekli bölümlere yönlendirecektir. Bir takım nörolojik ve dahiliye testleri yaptırmak gerebilir. Geçmiş olsun.

 4. Cafer dedi ki:

  Sayın site yetkilisi,
  ben geceleri hiç uyuyamıyorum. Acaba nereye başvursam. Ayrıca sitenizde oldukça faydalı yararlı yazılar var. Teşekkür ederim.

 5. Serra dedi ki:

  Büyüme Gelişme ve Uyku!
  Evet bence yeterince uyku uyumak gekli. Araştırmalara göre yeterli uyku uyuyamayan insanlar daha sinirli ve gergin oluyorlarmış. Tabi bu durumda da verimsiz oluyorlar.